1964 yılında kurulmuş olan LISEGA, o tarihten bu yana boru destek sistemleri konusunda uluslararası Pazar lideri olarak konumlanmış bir firmadır. Bu zaman zarfı içerisinde gerçekleştirilen özelleştirmeler sayesinde de LISEGA, kullanım kolaylığı ve kalite noktasında üstünlük kuran bir ürün yelpazesine sahip olmuştur. Ürün yelpazelerinde bulundurdukları 10.000’den fazla modüler destek sistemi sayesinde, faaliyet gösterdikleri sanayi tesisleri ve inşaat endüstrisinde adeta bir yenilik gerçekleştirmişlerdir.

Lisega-2-

LISEGA – Bir şampiyonun ortaya çıkışı

ERP — global başarının anahtarı

Global ihtiyaçların karşılanması için modern ve entegre bir organizasyon yapısı gerekiyor ve bu yapının elektronik veri akışı olmadan olması mümkün değil. Bundan dolayı, LISEGA 1979 yılında bilgisayar destekli bir stok yönetimi modülü ve 1988 yılında özel bir planlama ve kontrol sistemini devreye aldı. Bu yapılar, firma içerisinde geliştirilmiş ayrı çözümlerdi. Firmanın büyümesi ve satış pazarının global düzeye erişmesi ile birlikte kurum genelinde veri akışını sağlayacak bir çözüm zorunlu hale gelmeye başladı.

Lisega-1-

Bu doğrultuda, 1992 yılında, abas Business Suite yazılımının (o tarihte abas EKS) diğer sistemlerin yerini alması için uyarlama çalışmalar tamamlandı. IT Yöneticisi Udo Böttcher, ERP Partneri seçimi ile alakalı notlarında, “abas, bir takım ağır sıklet oyuncular karşısında zorlu bir savaşı kazandı. Bir yazılım paketi oluşturmak çok önemliydi. Abas’ın sağlam altyapısı sayesinde, kullanıcı arayüzleri ve harici özel uygulamaların entegrasyonunu sağlayacak şekilde çok yönlü bileşenleri içeren bir yapı kurduk.” Bu dizayn, firmaya özel iş istasyonları ile departman ihtiyaçlarının entegre edilmesini kolaylaştırdı. Aslında, raporlama ve makro oluşturma araçları sistemin standardında bulunduğu için, verilerin işlenmesi konusunda özel tanımlamalara çok az ihtiyaç duyduk.

“Firma bünyesinde ve uluslararası ortaklıklarımızda, modern organizasyon metotları ile yönetimsel süreçlerinin azalması, her dönem temel ihtiyaçlarımızdan biri oldu. Abas Business Software sisteminin sağladığı önemli katkılardan birisi de bu ihtiyacı sadece karşılaması değil, diğer pek çok sistemin yaptığı gibi, bunu organizasyonun tamamını esnek olmayan IT sistemlerine mahkum etmeden gerçekleştirmesi”

Udo Böttcher, IT Yöneticisi