25-26 Eylül 2014 tarihlerinde Karslruhe’de gerçekleştirilen yıllık abas 360° toplantısına 18 ülkeden 1.000’e yakın kullanıcı, IT Sorumlusu ve firma yetkilisi katıldı. 50’den fazla sunumun gerçekleştirildiği konferansta ERP teknolojisi ile alakalı trendler ve örnek uygulamalar aktarıldı.

image3

abas 360° Konferansı

İki gün süren konferans boyunca abas yöneticileri, ERP çözümleri ile alakalı anahtar başlıkları aktarırken, abas uzmanları, abas Business Suite ERP çözümü ile KOBİ’lerin performanslarını nasıl artıracaklarını anlatan sunumlar gerçekleştirdiler.

Etkinlik sırasında, abas Business Suite ERP yazılımının web tabanlı, mobil ve masaüstü arayüzlerini içeren yeni hibrit kullanıcı arayüzünün lansmanı da gerçekleştirildi. Ayrıca etkinlikte abas çözüm ortaklarının sunduğu ve abas ile entegre çalışan IT çözümleri de tanıtıldı.

abas Software AG CEO’su Werner Strub yaptığı konuşmada “abas 360° konferansı ile dünyanın dört bir yanından gelen misafirlerimizi, KOBİ’lere sunduğumuz fırsat ve çözümleri aktarmak için, çözüm ortaklarımız ile birlikte networking, bilgi değişimi ve konuşmaların olduğu bu etkinlikte ağırlamaktan onur duyuyoruz” sözlerini kullandı.

Konferansta ayrıca, Techconsult araştırma firması tarafından gerçekleştirilen “Değişimin toplam maliyeti- Total-Cost-of-Change” araştırmasının sonuçları ile alakalı bilgiler de aktarıldı. Yapılan çalışmada ERP sistemlerinin uyarlanması, devamlılığı ve özelleştirmeler göz önüne alınarak, sistemi uyarlamanın gerçek maliyetinin araştırması gerçekleştirildi.

Araştırmaya katılan 50-999 arası çalışana sahip üretim yapan firmalardan alınan bilgi doğrultusunda, ERP sistemlerini değişen iş çevresine göre güncel tutmanın maliyetinin, özellikle esnek olmayan yazılımlarda, oldukça ciddi bir bütçe gerektirdiği sonucu ortaya çıktı. Techconsult’ın yayınladığı sonuçlara göre, abas ERP’nin sunduğu esnek, kolay uygulanabilir, özelleştirilebilir ve değişen iş ihtiyaçlarına hızlı uyarlanabilir yapısı ile diğer meslektaşlarına oranla %20’lik bir maliyet avantajı sağladığı belirlendi.