ERP HABER – 15 Nisan’da Hong Kong Kongre ve Fuar Merkezi’nde Linux Pilot dergisi tarafından düzenlenen “Linux & OSS Best Solution 2009″ ödül töreninde abas ERP yazılımı “Best ERP 2009″ ödülüne layık görüldü. Bu ödül ile birlikte, abas ERP yazılımı Asya Kıtası’nda kazandığı “En iyi ERP yazılımı” ödülünü dörde çıkardı.

abas ERP, 2009 yılının en iyi ERP yazılımı (Best ERP 2009) ödülünü kazandı.”Linux & OSS Best Solutions 2009″ ödülü, işletmeleri iş ve tüketici çözümlerinin geliştirilmesinde Linux ve açık kaynaklı yazılım kullanımına teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Ödül sahiplerinin, orijinallik, inovatif değerler, fayda düzeyleri ve pazar payı gibi seçim kriterlerini karşılamaları gerekiyor. ABAS’ın sürekli inovasyon ve yüksek seviyede esnek yazılım sağlama taahhüdü nedeniyle, abas ERP yazılımı “En iyi ERP 2009″(Best ERP 2009) kategorisinde son dört yıldır ödüle layık görülüyor.

abas erp 2009 en iyi yazılım ödülü

abas ERP – SÜREÇ ODAKLI MİMARİ (PROCESS ORIENTED ARCHITECTURE-POA)

Geçtiğimiz yıl ile birlikte, abas ERP birçok işletme tarafından kabul gören Servis Odaklı Mimari’yi (Service Oriented Architecture-SOA) temel alan Süreç Odaklı Mimari (Process Oriented Architecture-POA) üzerinde durmaya başlamıştır. Süreç Odaklı Mimari’nin (POA) odak noktası, kullanıcıların iş süreçlerinin başlangıçta uyarlanabilir modülerleştirme yoluyla karşılanması ve ayrıca süreçlerinin optimizasyonunda kullanıcılara sağladığı esnek platformdur. ABAS’ın esnek, kolay ve sorunsuz sürüm yükseltmeye imkan veren yazılım geliştirme vizyonu sayesinde yazılım firma ile birlikte büyümektedir.

abas ERP – BASİTLEŞEN İŞ SÜREÇLERİ

Süreç Odaklı Mimari’ye (POA) ek olarak, ABAS tarafından son olarak geliştirilen açık kaynak çalışma sahası, kullanıcılara tek bir platform üzerinden iş süreçlerini basitleştirme imkanı sağlıyor. Bu geliştirme aracı ERP yazılımının implementasyon ve kullanım yöntemlerinde devrim yaratacak. ABAS’ın buradaki hedefi, müşterilerinin kendi firmalarında zaman ve maliyet açısından gelişme sağlayacak ek süreçleri entegre ederlerken rahatlık sağlamak. ABAS’ın açık kaynak yazılımlara bağlılığı ve bu yazılımların ticari işletmelerce kullanımını teşvik etmesi, bu yazılımların pazara giriş ve pazarda kabul görmelerini de güçlendiriyor; böylece, son kullanıcılar toplam sahip olma maliyetlerini düşürüyorlar.

ABAS, yazılımın çekirdeğini C lisanı ile geliştirmeye devam ederken, JAVA ile uyarlanabilen üst katmandaki esnek kullanıcı arayüzleri ABAS’ın nesne yönelimli veritabanı yapısı ile uyum içinde çalışıyor. Java ve ABAS birlikteliği yazılımın daha geliştirilebilir, güçlü, esnek ve tutarlı olmasını da beraberinde getiriyor.

abas ERP – BÜYÜK DÜŞÜN, KÜÇÜK BAŞLA VE HIZLI İLERLE

Bütünsel tasarım yaklaşımıyla, ABAS mühendisleri üst düzey yöneticilerin her seviyedeki en güncel faaliyetleri entegre bir sistem üzerinden izleyebilmeleri için “Büyük Düşün, Küçük Başla ve Hızlı İlerle” fikrini benimsemişlerdir. Bunun yanısıra, sistem firmaların doğru kararları hızlıca verebilmesi için gereken bilgileri sağlar.