ERP HABER – Orta ölçekli işletmeler için abas ERP e Business çözümü.

Firma verilerine dünyanın her yerinden erişim veya sanal mağaza ile gerçek zamanlı ve güvenli veri değişimi abas Business Software çözümleri ile mümkün oluyor. Bu çözüm, orta ölçekli işletmeler için ERP ve e-Business teknolojisinin entegre olduğu bir kombinasyonu temel alıyor. Kurumsal süreç optimizasyonuna yönelik ortaya çıkan bu fırsatlar ABAS Software AG ve çözüm ortakları tarafından geçtiğimiz günlerde abas eB kullanıcı konferasında tanıtıldı. Kullanıcılar tarafından, potansiyel kullanıcılara yapılan sunumlarda abas ERP ve abas eB çözümlerinin entegre etkileşimini baz alan kurumsal çözümler anlatıldı.

BARKOD TARAYICI İLE DÜZENLİ DEPOLAR

Kauçuk, kauçuk-metal ve kauçuk-plastik gibi teknik elemanların üretiminde dünya üzerindeki lider firmalardan birisi de Gummi Technik Wager+Wagner GmbH. Şirketin yönetimi şu an üçüncü jenerasyonda ve geriye bakıldığında sağlıklı bir büyüme görülmekte. Bu büyüme, şu an genişletilebilir durumda olmayan depolama alanı için ek ihtiyaç doğurmuş durumdaydı ve ürünler koridorlarda depolanmak zorundaydı. Çalışanlar için paletleri yeniden ayarlamak ve arkalarındaki mallara ulaşımı artırmaya çalışmak bu sorunun bir sonucu olmuştu. Çoğunlukla bir sonraki vardiyadaki personel bu yeniden düzenlemenin farkında olmuyordu ve sonuç olarak ihtiyacı olduğu malı aramaktan vazgeçebiliyordu. Gummi Technik depolama alanını genişletemiyordu ama şirket abas eB’nin yardımıyla artık ihtiyaçlarını arayan değil bulan bir şirket haline geldi. Firmanın yaşadığı soruna çare, barkod tarayıcı tabanlı depo yönetim sisteminde bulundu.

Personel, malları tarayıcı aracılığıyla barkodlarla okutarak depolama yeri ile ilgili bilgileri tarayıcının ERP-giriş ekranına giriyor. ERP sistemi, bilgileri saniyeler içerisinde iletip malların depoda yerleşeceği yerin belirlenmesine yardımcı oluyor. Bu yarı otomatik geçici depo yer ayırma giriş sistemi şirketi bir çok masraftan kurtarmış oldu.

ERP VE SANAL MAĞAZANIN ETKİLEŞİMİ

ADA Cosmetics International dünya çapında 150′nin üzerinde ülkeye ihracat yapan ve 300′ün üzerinde çalışanı olan bir firma. Siparişlerin yaklaşık %50’si internet üzerinde online olarak alınmakta. Firmanın web sitesi ve sanal mağazası şu an dört farklı lisanda kullanılabiliyor. Üretim-öncesi sorumlusu Christian Estenfeld, çok lisanlı abas ERP’yi kullanırken edindiği olumlu tecrübeleri ve abas ERP’yi sanal mağazalarının fırsatlarıyla birleştirmenin yarattığı avantajları şöyle paylaşmaktadır: “Web mağazamız üzerinden gelen siparişler, hangi lisanda girilmiş olursa olsun anında ERP sistemimize kaydediliyor. Fiyatlar, farklı kullanıcı kategorileri için otomatik hesaplanabiliyor. abas ERP aynı zamanda, web sitemizi ziyaret eden farklı hedef kitlelerin bilgilerini tek bir merkezden yönetmemizi de sağlıyor.”

TEDARİKÇİLER İLE ONLINE BAĞLANTI

Bir geri-dönüşüm teknolojisi firması olan Ernst GmbH’yi örnek gösteren, ABAS e-Solutions GmbH şirketi CEO’su Markus Greiter, kurumsal süreçlerin nasıl hızlandırılabileceğini açıkladı. Ernst otomobil ve ev aletleri sektörleri için gerekli olan kalıp ve diğer malzemelerin üretimini yapan bir firma. Ara kademe tedarikçi olan Ernst Conversion Technology, evrensel olarak aynı süreçleri kullanan, birçok ülkeye yayılmış bir üretim ağını yönetiyor.  Firmanın müşterileri arasında  Bosch, Siemens ve Vorwerk gibi dünya üzerinde bilinen markalar yer alıyor. Ernst GmbH abas Business Software çözümlerini 1997 yılından beri kullanıyor. Her yıl güncellenen yazılım sayesinde, firma daima güncel teknolojiyi takip ediyor. Ernst’in tedarikçileri abas ERP ve abas eB sistemlerine 2007 yılında bağlandılar. Bu tarihten beri, tedarikçiler ile iletişim son derece basitleşti. Artık tedarikçiler Ernst firmasının bilgisi dahilinde irsaliyeleri kendileri yazdırabiliyor. Ürünler doğrudan müşterilere sevk edilebiliyor.

ABAS ERP eBusiness

Java tabanlı bir platform olan abas eB, kullanıcılarına abas ERP’nin iş mantığını merkezi bir sistem olarak, tüm dünya üzerinden web tarayıcı aracılığıyla kullanma imkanı sunuyor. Sonuç olarak veri bir kez yönetiliyor, hata oranı azalıyor ve zamandan tasarruf sağlanıyor. Güncel müşteri ve tedarikçi bilgilerine web servisleri aracılığıyla erişim oldukça basit ve hızlı bir şekilde gerçekleşebiliyor.  Abas eBusiness ile elde edilecek avantajlardan bazıları: uyarlanmış süreçlere erişim, güncel ve online bilgi, harici sistemlerin entegrasyonu, her yıl yenilenen versiyon ile sürekli güncel teknoloji, farklı tarayıcı ve platformlarda çalışabilme, kolay uyarlanabilirlik ve uluslararası düzeyde uygulanabilir olması şeklinde sayılabilir…