Sürekli daralan bir süre boyunca özel ürünler sunmak için, satış temsilcileri ve fabrika çalışanları, tam CAD entegrasyonu ile bir kurumsal kaynak planlama sistemine gereksinim duyarlar. Neden? Çünkü en son iş emrine başlarken daha az zaman ve enerji harcarlar. CAD destekli abas ERP, müşterinin şemalarını veya çizelgelerini harekete geçirilebilir veri noktalarına ayırır ve bilgileri uygun kanallar vasıtasıyla yönlendirir.

abas

Daha ilk vidanın sıkıştırılmasından bile önce, saha takip araçlarıyla ürün ağacını (BOM) takip etmeye başlayın. Fabrika çalışanlarının gelen büyük projeleri işin başlangıcından sevkiyata kadar karşılayabilecek kapasiteye sahip olduklarından emin olun. Dış kaynak kullanımına ihtiyaç duyan bir alt montaj operasyonunuz mu var? abas ERP, herhangi bir iş için doğru tedarikçinizle bağlantı kurmanıza yardımcı olacaktır. Her şeyden önemlisi, abas ERP’nin uçtan uca entegrasyonu herkesi gerçek zamanlı olarak birbirine bağlı tutar ve böylelikle üretim hattınız baştan sona entegre olur.

Daha doğru envanter verisi

Üretime hiçbir şey dağınık envanter kadar zarar veremez. Mühendisler, ihtiyaç duydukları stokları, ihtiyaç duydukları anda bulamadıklarında, üretim tamamen durur. Dahası, transfer sırasında hasar gören veya yerinde düzensizlik nedeniyle hasar gören mallar karlılığı düşürür, envanter harcamalarını yapay olarak şişirir ve hatta bu araç gereç bileşeni fark edilmeden özel bir yapıya sinsice sızarak kaliteden ödün verdirebilir.

Üretim ekiplerinin, stoğa giren ve çıkan her şeyi bilmesi gerekir; böylece müşteriler stokların yenilenmesini asla beklemezler. abas ERP envanter yönetimi modülleri aracılığı ile, her barkodu takip eder, rakamları gerçek zamanlı olarak kaydeder ve stok seviyeleri belirlenenin altına düştüğü zaman ilgilileri uyarır.

Kesintisiz çalışma süresi

Birçok üretici, ekipman hatalarını öngörmek ve önlemek için büyük veriye güvenir. Ancak, bakım ekipleri küçük mekanik eksiklikler büyüyerek kontrolden çıkan bir kartopuna dönüşmeden önce gidermek adına bu rahatsız edici varlıkları üretkenliği bozmadan çevrimdışı duruma getirmek için zaman planlaması yapmalıdırlar.

abas ERP’nin gelişmiş çizelgeleme modülleri, fabrika çalışanlarının ve onarım ekiplerinin işbirliği içerisinde hareket etmelerini, iş emri sıralaması ve varlık kullanılabilirliği görüntüleme fonksiyonu yardımıyla bir ayar için en uygun zamanı seçmelerini sağlar.

Tedarik zinciri boyunca izlenebilirlik

Tedarik zinciri yönetimi, işiniz ve tedarikçileriniz arasında dengelenen bir eylemdir. Satınalma görevlileri, yalnızca geçmiş satınalma siparişlerini, birim fiyat ve nakliye detaylarını yönetmekle kalmamalı; tedarikçilerle daha uygun maliyetli ve düzenli bir hizmet için lobi yapmalıdırlar.

abas ERP ile oluşturulan genişletilmiş tedarik zinciri portalları, belirlenen sınırlar temelinde veri izleme ve depolama sürecini otomatikleştirir. Sistem daha sonra tüm bu veriyi çevik ve kullanıcı dostu bir arayüze yerleştirir. Sonuç? Satınalma ekipleri, içerisine gömülmeden büyük verinin avantajlarından yararlanabilirler.

Büyük resmi planlama yetenekleri

Kullanıcıların abas ERP’yi seçme sebeplerinden biri basitliğidir. İşletmeler, karmaşıklığı azaltmak için problem çözme araçlarından yoksunlarsa, ERP olumsuz ve kapsamlı bir süreç olabilir. Bunun için de üretim hattından daha belirgin bir yer yoktur. Dünün çözülmemiş meselelerine takılmışsanız, yarının ihtiyaçlarını nasıl karşılayacaksınız?

Bu amaçla abas ERP, karar vericilerin hayallerindeki, yani şirketlerini geleceğe hazırlamaya yardımcı olacak üretim süreçlerini inşa etmelerinde yardımcı olur.

Sponsored Content

abas-sponsored

29 ülkede, 65 iş ortağı ve 1.000’den fazla danışmanı ile 3.500′den fazla Küçük ve Orta Ölçekli (KOBİ) müşterisine 35 yıldır hizmet sunan abas, ürünü olan abas ERP ile müşterilerine standart ERP modüllerinin yanı sıra CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi), Mobil Çözümler, Business Apps, BI (İş Zekası), APS (İleri Planlama Çizelgeleme), DMS (Doküman Yönetim Sistemi), Proje Yönetimi, Konfigüratör, e-Fatura, e-Defter ve Webshop çözümlerini de sunmaktadır.