ERP HABER – ERP ve iş süreç yazılımları alanında faaliyet gösteren, pazar araştırma ve ERP Seçimi danışmanlık firması Trovarit ile iş ortaklarının Almanya başta olmak üzere Türkiye’nin de içinde bulunduğu toplam 5 ülkede 2.518 firmanın katılımı ile yaptığı ERP Deneyimi araştırmasında ABAS ERP yazılımı, yazılımın esnekliği/uyarlanabilirliği, versiyon güncelleme kolaylığı ile yazılımdan ve yazılım tedarikçisi firmadan memnuniyet gibi kriterlerde en üst sıralarda yer aldı.

  • Şirketlerde ERP deneyimi nasıl gerçekleşir?
  • ERP kullanıcılarının kullandıkları çözüm ile ilgili memnuniyet dereceleri ne düzeydedir?
  • ERP kullanımı ve pazar içindeki çözümler bu deneyimler dikkate alınarak nasıl geliştirilebilir?

Bu soruların cevapları için, Trovarit ve iş ortakları detaylı bir şekilde bu yıl 6.sı düzenlenen bir araştırma çalışmasına imza attılar. Bu araştırma diğer bir deyişle anket çalışması, şirketlerde hangi çözümlerin kullanıldığı ve günlük kullanımları içerisinde yaşanan tecrübelerin belirlenip, analiz edilmesini sağladı.

Rapor, Mart 2012 ile Temmuz 2012 arasında yapılan anket çalışmasının sonuçları baz alınarak oluşturuldu. Almanya başta olmak üzere Türkiye’nin de içinde bulunduğu toplam 5 ülkede 2.518 şirket ankete katıldı, yoğun bir inceleme sonucunda 2.159 şirketin cevapları analiz çalısmasına veri oluşturdu.

Sistemden ve yazılım sağlayıcı firmadan memnuniyet

Araştırmada ERP çözümlerinin genel değerlendirmesinde 2 kategori öncelikle dikkate alındı:

– Kullanılan sistemle ilgili “Genel Memnuniyet”
– Hizmet alınan yazılım/çözüm sağlayıcısı ile ilgili “Genel Memnuniyet”

abas ERP, bu iki kriterde geçmiş yıllarda yapılan araştırmalarda olduğu gibi 2012/2013 araştırmasında da en yüksek puanları alarak en üst sıralarda yer aldı.

Trovarit‘in araştırma raporunun Türkiye’deki ERP çözümlerini karşılaştıran bölümünde abas Business Suite ile ilgili olarak aşağıdaki yorum yer almaktadır:

“Türkiye’de yerleşik çözümlerin değerlendirmesine baktığımızda, üretim işletmelerinin ihtiyaçlarını karşılayan fonksiyonlar açısından güçlü yapıya sahip abas ERP’nin hem çözüm hem de sağlayıcı bazında “iyi” notlar aldığı gözlenmektedir.”

abas ERP kullanıcıları memnun

Esneklik ve Versiyon Güncelleme Kolaylığı

ABAS Business Suite yazılım çözümleri, “Özelleştirme/Esneklik” ve “Versiyon güncelleme kolaylığı” kriterlerinde toplamda en iyi puanı aldı.abas’ın en iyi puanı aldığı bu iki kriter ERP pazarında kullanıcılar tarafından yapılan değerlendirmelerde ERP uygulamalarında yaşanan sorunların en önemlileri arasında görülmektedir.

Raporun tamamını indirmek için lütfen tıklayınız.