ERP, iş akışı ve verimlilik konularında inanılmaz şeyler yapabilir ancak karmaşıklığı, geleneksel yüksek implementasyon maliyetleri ve büyük hacimli tesis içi tasarımları, gerçekte ne kadar inanılmaz olabileceği konusunda sınırlar getirmektedir.

Öte yandan, web tabanlı kullanıcı arayüzlerine sahip bulut ERP sistemleri modern işletmelere memnuniyet duyacakları birçok özellik sunmaktadır, abas ERP bu anlamda bir istisna değildir. abas ERP Web Kullanıcı Arayüzü hangi özellikleri sunuyor ve postmodern ERP dünyasındaki kullanıcılar için ne anlama geliyor?

1. ERP Web Kullanıcı Arayüzü (UI) mobil hale gelmenize ve mobil kalmanıza yardımcı olur

Yalnızca masaüstü üzerinden çalışılan iş yerleri artık geride kaldı. Kurumsal mobilite, işletmeyi dört duvarın ötesine taşıdı ve kullanıcıların ERP’nin tüm işlevselliğini nereye giderlerse gitsinler ceplerinde taşımalarına olanak tanıdı.

Web kullanıcı arayüzü, bir web tarayıcısı kullanılabilen herhangi bir masaüstü/dizüstü bilgisayar, akıllı telefon, tablet veya yeni nesil mobil cihazlardan ERP uygulamalarına erişim sağlayarak aynı geleneği sürdürmektedir. Kurumsal mobilite yönetimi girişimleri ile mücadele eden işletmeler için bu özellik tek başına süreci hızlandırmaya yetebilir.

2. Sonsuza kadar ölçeklendirmek

Daha önce de değindiğimiz gibi ölçeklenebilirlik, mobil devrimin bir yan etkisidir. Veritabanlarını ve diğer bilgi kaynaklarınıbirbirine bağlayan çok daha fazla erişim noktası ile bu kaynaklar daha yüksek kullanıcı sayılarına uyum sağlamalıdır ki bu da abas’ın baş edebileceği türden bir durumdur. İşletmeler, sayısız bilgisayar ve cihazı desteklemek için bant genişliğine sahip oldukça, ERP Web Kullanıcı Arayüzümüz de kullanılmaya devam edecektir.

abas ERP Web Kullanıcı Arayüzü ana ekranı

3. Uçtan uca şifrelemek

İşletmeler daha fazla mobil cihaz kullanmaya başladığında, siber riskler de buna bağlı olarak artmaktadır. Verilerinize giden birçok yeni kapı ile yetkisiz kullanıcıları dışarıda tutmak ve veri güvenliğinize yönelik en güncel tehditleri takip etmek daha zorlaşmaktadır.

ERP kullanıcıları, kullanıcı arayüzlerinin bütünlüğünden şüphe etmek zorunda kalmamalıdır. Onların girdiği, paylaştığı ve analiz ettiği veriler, şansa bırakılamayacak kadar değerlidir. Bunu göz önünde bulundurarak, abas, tarayıcıların şifreli bir bağlantı kullanarak web siteleri ile iletişim kurmasına izin veren güvenli bir protokol olan HTTPS üzerinde çalışacak şekilde Web Kullanıcı Arayüzünü tasarlamıştır.

4. Her şeyi özelleştirin

Bir kullanıcı arayüzünün ana sayfası, karşılama ortamını belirler. Navigasyon, kişiselleştirilmiş ve sezgisel mi? En önemli araçlar belirgin şekilde gösteriliyor mu? Tasarım şeması göze hoş geliyor mu?

Kısacası ana sayfa, ev gibi hissettiriyor mu?

Kişiselleştirme, abas deneyiminin üst seviyesindedir; bu nedenle, Web kullanıcı arayüzüne yüksek düzeyde bir özelleştirme dahil ettik. Kullanıcılar, isteklerine uygun olarak optimize edilmiş bir gösterge panosu oluşturmak için kişisel tercihlerine göre ikonları düzenleyebilir ve biçimlendirebilir. Hesapları renklere göre düzenleyin veya en çok temas kurulan müşterileri, müşteri listenizin üst kısmına yerleştirin, böylece onları aramak zorunda kalmazsınız. abas ERP Web Kullanıcı Arayüzü (UI), sizin istediğiniz şekilde ERP’ye uyum sağlayabilir.

Diğer ERP ürünlerinden farklı olarak, abas ERP’nin Web Kullanıcı Arayüzü, ürünün standart versiyonundaki işlevselliğini ve aynı zamanda yapmış olabileceğiniz özelleştirmeleri de içermektedir.

5. Açık ekranları organize edin

Hayat da, iş de doğrusal değildir. Her ikisi de karışıktır ve sapmalarla doludur. abas bulut tabanlı ERP’nin Web Kullanıcı Arayüzü (UI) bu karmaşıklıklara açıklama getiren bir çözüm içermektedir.

Kullanıcı arayüzümüzdeki her sayfada, sistemdeki açık ekran sayısını izleyen bir sayaç bulunmaktadır. Eğer değişiklikleri birincil ekrana kaydetmeden ikinci bir ekrana geçerseniz, arabirim, siz geri dönene kadar değişikliklerinizi ön bellekte tutacaktır. Değerlerinizi kaydedin veya iptal edin, abas Web Kullanıcı Arayüzü (UI), en son projenizde karmaşıklıklar söz konusu olduğunda siparişinizi korumanıza yardımcı olur. Bunun yanı sıra, abas Web Kullanıcı Arayüzünü (UI) ve Native (İşletim sistemi bazlı uygulamalar) Kullanıcı Arayüzü’nü kullanırsanız, birinde yapılan değişiklikler otomatik olarak diğerinde de güncellenir.

6. Bakım hakkında hiçbir zaman endişe duymayın

Inhouse geliştirilen ULS (Unified Logging System-Birleşik Giriş Sistemi), BT çalışanlarından oluşan bir filoya ihtiyaç duymaktadır. Aynı şey abas Web Kullanıcı Arayüzü (UI) için de geçerlidir. Aradaki tek fark; abas kullanıcılarının uzmanlarımızın maaşlarını ödemeleri gerekmez. Uzmanlıklar, abas Web Kullanıcı Arayüzü (UI) abonelik fiyatına dâhil edilir, böylece toplam ERP implementasyon ve bakım masrafları azaltılır.

Daha fazla bilgi için blogu okuyabilir veya güncel e-kitabı inceleyerek abas Web Kullanıcı Arayüzü (UI) ve bulut tabanlı ERP’nin yararlarını öğrenebilirsiniz. Dilerseniz, bir abas temsilcisiyle de temasa geçebilirsiniz.

Sponsored Content

29 ülkede, 65 iş ortağı ve 1.000’den fazla danışmanı ile 3.500′den fazla Küçük ve Orta Ölçekli (KOBİ) müşterisine 35 yıldır hizmet sunan abas, ürünü olan abas ERP ile müşterilerine standart ERP modüllerinin yanı sıra CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi), Mobil Çözümler, Business Apps, BI (İş Zekası), APS (İleri Planlama Çizelgeleme), DMS (Doküman Yönetim Sistemi), Proje Yönetimi, Konfigüratör, e-Fatura, e-Defter ve Webshop çözümlerini de sunmaktadır.