abas Satış Yöneticisi Ali Çatak’tan SubconTurkey Dergisine Özel Ropörtaj: Otomotiv Sanayi Üreticileri İçin Doğru ERP Seçimi

-Kısaca sizi tanıyabilir miyiz?
Merhaba, Ali Çatak. abas Türkiye Satış Yöneticisi’yim.

-abas’ın kurumsal kimliği hakkında bilgi verir misiniz?
abas, Almanya merkezli, 29 ülke ve 65 farklı lokasyonda, 38 yıllık tecrübesi ve 1.000’i aşkın uzman kadrosuyla, ERP yazılım ve danışmanlık hizmeti veren global bir şirkettir. 1980 yılında IT eğitim ve danışmanlık hizmetleri alanında faaliyet göstermeye başlamış olan şirketimiz, 2005 yılından bu yana da abas Software Türkiye İş Ortaklığını yürütmektedir. abas Türkiye olarak, İstanbul, İzmir, Ankara, Tekirdağ, Sakarya, Bursa, İzmit, Adana ve Antalya gibi büyük şehirler başta olmak üzere büyük ve orta ölçekli, farklı sektörden birçok firmaya hizmet vermekteyiz.

abas-AliCatak

-Müşterilerinizin abas’ı seçme nedenleri nelerdir? abas hangi yönleri ile ön plana çıkmaktadır?
Müşterilerimizin abas’ı tercih etmek için onlarca farklı sebebi var. Ancak, en temel sebep başarısı kanıtlanmış, kurulumu ve kullanımı hızlı abas implementasyon metodolojisidir.
abas dünyada 3.600+ şirket tarafından kullanılmakta olan ve yazılım sistemleri endüstrisinde uluslararası marka olmayı başarmış bir ERP yazılımdır.

Ayrıca, implementasyon projenizi gerçekleştirecek olan iş ortağınızın faaliyet gösterdiğiniz sektörü ve ihtiyaçlarınızı çok iyi biliyor olması önemlidir. Bu da özel uzmanlık ve tecrübe sahibi olmayı gerektirir ki abas Türkiye olarak başarımızın sırrı budur. Farklı sektörlerde faaliyet gösteren işletmelerin ihtiyaçlarının birbirinden farklı olduğunu çok iyi bilen abas, işletmelere özel geliştirdiği ERP projeleri ve müşterilerine sunduğu danışmanlık hizmet kalitesiyle özellikle tercih edilmektedir.

Diğer sebepleri genel hatlarıyla sıralayacak olursak;
– abas’ın implementasyon sürecinin oldukça kısa olması ve kullanıcı dostu arayüzleri ile, iş süreçlerinin hızlı ve kolay şekilde düzenlenebilir ve takip edilebilir olması
– abas’ın uzun vadede değerlendirildiğinde düşük maliyetli bir ERP çözümü olması
– abas ERP yazılımının güncellenebilir olması, bu sayede iş süreçlerindeki değişikliklerin minimum enerji ve zaman harcanarak düzenlenebilir olması
– abas ERP’nin Bulut, Hibrit, On-Premise ve Mobil uygulamalarla entegre çalışıyor olması
-abas ERP ile işletmelerin verilerine 7/24 erişim sağlayabilmeleri ve iş süreçlerini birden fazla lokasyon üzerinden eş zamanlı olarak takip edebilmeleri
-abas ERP’nin, teknik donanıma yatırım yapmak zorunda kalmadan abonelik ücretiyle kiralanabiliyor olması (SaaS)

-abas olarak özellikle hedeflediğiniz bir sektör var mı?
Genel olarak imalat sanayinde faaliyet gösteren tüm orta ölçekli işletmeler diyebiliriz. Türkiye’de de 10-500 kullanıcı arasında yer alan işletmeler abas’ın hedef pazarı içerisinde yer almaktadır. Hali hazırda Türkiye’nin en büyük 500 sanayi firması arasında yer alan müşterilerimizde bulunmaktadır.

-abas’ın Türkiye pazarındaki konumu hakkında bilgi verir misiniz?
Türkiye ERP pazarı son yıllarda hızlı bir şekilde gelişim gösteriyor. Ancak ne yazık ki hali hazırda gelişmiş ülkelerdeki seviyeye ulaşamadık. Ancak hem global hem de yerli erp tedarikçilerinin bu konuda gayretleri var. Biz de 10 yılı aşkın süredir 100’ü aşkın müşterimiz ile çalışmalarımıza devam ediyorken, her yıl onlarca yeni müşteri ile de yeni projelere başlıyoruz.

-Eklemek istedikleriniz var mı?

İmalat endüstrisi gibi dinamik pazarlar için, gerekli değişiklik ve güncelleme harcamalarını minimumda tutan abas ERP çözümleri, otomotiv sektöründe faaliyet gösteren işletmeler için de en doğru çözümdür. Yüksek hacimli üretim ve lojistik faaliyetleri olan otomotiv sektöründeki imalatçıların karmaşık iş süreçlerini ve ERP projelerinde nelere sahip olmaları gerektiğini çok iyi biliyoruz. Bu alandaki uzmanlığımız ve başarıyla sonuçlandırdığımız ERP projelerimiz neticesinde otomotiv sektörü üreticileri tarafından sıkça tercih edilmekte olan bir şirketiz.