abas Türkiye

Öğrencilerin kariyer planlarına yön vermelerine yardımcı olmak adına Arel Üniversitesi’nin düzenlediği Kariyer ve Gelişim Haftası kapsamında, abas Türkiye ekibi öğrencilere ERP’nin Önemi başlıklı bir panel gerçekleştirdi.

abas Türkiye

Arel Üniversitesi’nde ARELKAM’ın her yıl düzenlediği, Kariyer ve Gelişim Haftasında, öğrencilerin kariyer planlamalarına yön vermelerine destek olmak amacıyla, farklı sektörlerden öncü firmaların katılım sağladığı etkinlik kapsamında 25 Mart Pazartesi günü, abas Türkiye ekibi tarafından ERP’nin Önemi konu başlıklı bir panel gerçekleştirildi.

Panelde, ERP sektörünün gelişimi, Endüstri 4.0 uygulamaları, firmalar için ERP’nin önemine vurgu yapıldı. Katılım sağlayan öğrencilerin sorularının da ayrıntılı olarak yanıtlandığı seminerde, ERP alanında kariyer yapmayı planlayan öğrencilere, işe alım süreçlerinde mülakatlara nasıl hazırlanmaları ve nelere dikkat etmeleri gerektiği, iş hayatında ise, sektörde kendilerini geliştirip ilerlemeleri için izleyebilecekleri temel adımların hangileri olduğu gibi önemli konularda öneri ve tavsiyelerde bulunuldu.

Panel sonunda, Kariyer Elçisi Aygün Budak, Erzurum Kapıkale Hatıra Ormanı’na abas Türkiye adına yapılan fidan bağışı sertifikasını takdim ederek firmamızı onurlandırdı.

abas Türkiye

Oturumun ardından, fuaye alanında da öğrencilerin abas’ın standını ziyaret etmeleriyle, panelde konuşulan başlıklar birebir görüşmelerle detaylandırıldı. Ayrıca, geleceğin mezunlarına kariyerlerinin ilk adımlarında da destek olmayı önemli bir vazife olarak benimseyen abas, değerlendirilmek üzere öğrencilerin başvurularını da kabul etti.