abas Türkiye, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında üniversite-özel sektör ortak çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek İstanbul Haliç Üniversitesi İşletme Enformatiği bölümü öğrencileri ile bir araya geldi. Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Erbil Akbay, Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Nuray Tezcan ve Öğr. Gör. Gökçe Karahan Adalı’nın organizatörlüğünde, bölümün ERP dersi kapsamında gerçekleştirilen konferansa öğrencilerin katılımı ve ilgileri oldukça etkileyiciydi.

Türkiye-abas-halic-600

 

abas Türkiye Proje Yöneticisi Kayhan Küçük öncelikle ERP’nin ne olduğunu, bir firmanın tedarik zinciri yönetimini gerçekleştirmek için kullandığı yazılım araç ve yöntemlerini, global genel geçer ERP yazılım çözümlerinin yapısal içeriklerini aktardı. Bu noktada anlatımı devralan abas Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Ali Çatak, bir ERP yazılımından daha fazlası olan abas ERP yazılım çözümünün içerdiği fonksiyonlar, dünya genelinde çok az sayıda yazılım tedarikçisinin sunabildiği abas’ın özel çözümleri ve bu çözümlerin firmalara sağladığı avantajlar hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Tüm bunların yanı sıra, abas Türkiye’de 9 yıl boyunca edindiği tecrübeler doğrultusunda, ERP yazılımı seçim sürecinde karşılaşılan zorluklar ve dikkat edilmesi gereken unsurlar ile ilgili önemli unsurları geleceğin proje yöneticileriyle paylaştı.

Türkiye-abas-halic-600-2

 

Anlatım, abas Türkiye Proje Uygulama Direktörü Selma Şener’in farklı sektörlerde gerçekleştirdiği onlarca abas ERP projesinden edindiği tecrübelerinin ışığında proje implementasyonunda dikkat edilmesi ve yapılması gereken unsurların yanı sıra, öğrencilerin kariyer planlamalarında (gerek firma tarafında, gerekse ERP sektörü içerisinde) yol gösterici nitelikte paylaşımları öğrenciler tarafından dikkatle dinlenirken, öğrencilerin soruları ile interaktif bir söyleşi şeklinde devam etti.

abas Türkiye Proje Yöneticisi Kayhan Küçük’ün ERP implementasyonu ile ilgili olarak, abas GIM (Global İmplementasyon Metodolojisi) üzerinden aktardığı aşamaların akabinde, abas Türkiye’nin gerçekleştirdiği üniversite-özel sektör ortak çalışma örnekleri ile devam eden organizasyon, Haliç Üniversitesi ile ilerleyen zaman içerisinde yapılması planlanan ortak çalışmalara değinilmesiyle son buldu.