Yalova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü’nün daveti ile 17 Aralık 2018 Pazartesi günü, “ERP’nin önemi, Dünyadaki ve Türkiye’deki Uygulama Trendleri” konulu bir panel gerçekleştirildi.

Yalova Üniversitesi

Panele, abas Türkiye Satış ve Pazarlama Yöneticisi Ali Çatak ile Satış Danışmanı Binnur Alantepe konuşmacı olarak katıldılar.

Öncelikle 4. Sanayi Devrimi ile birlikte dünyada ne gibi gelişmeler oldu vurgusu yapılarak, bu devrim ile birlikte her sanayi devriminde olduğu gibi kazananların ve kaybedenlerin olduğu, bununla birlikte; “Son yıllarda dijitalleşme ile gelen bu sanayi devriminin firmalara etkisi ne şekilde oldu?”, “Şirketlerin ömürleri neden azaldı?”, “Bu yıkıcı değişimden yara almadan kurtulmak ve avantaja çevirmek için firmalar neler yapmalı?” gibi sorulara yanıtlar verilirken, bir çok kaynak tarafından dijitalleşmenin temeli olarak kabul edilen ERP‘nin önemine değinildi.

Öğrenciler ile soru cevap şeklinde gerçekleşen, “Günümüzde endüstrinin geldiği noktada; gelişmeler, güncel teknolojiler ve yeni trendler”, “abas’ın bu yeni trendler ile birlikte nasıl geliştiği ve firmalara hangi avantajları sağladığı?”, “İş hayatında ERP süreçlerinde karşılaşabilecek zorluklar”, “Mezun olacak genç çalışma arkadaşlarına öneriler” gibi konu başlıklarının detaylandırıldığı panel sonunda Yalova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Kulübü, konuşmacılara hazırlamış oldukları plaketleri takdim etti.