abas Türkiye, ERP Komitesi ile ortaklaşa düzenlenen etkinlikte Yönetim Danışmanları ve Akademisyenler ile buluştu. Katılımcıların güncel bilgileri alabileceği, teknolojik trendleri takip edebileceği, proje yönetim metodolojilerini tartışabileceği Kurumsal Yazılım ve Teknoloji Günleri’nin beşincisi 16 Kasım Pazartesi günü abas Türkiye ev sahipliğinde katılımcıların yoğun ilgisi ile gerçekleştirildi.

abas-00

abas Türkiye Genel Müdürü Şükrü Burhan Oralp’ın, açılış konuşması ile başlayan etkinlikte, ERP Komitesi Koordinatörü Göker Sarp tarafından etkinliğin hedefi ile alakalı bir konuşma gerçekleştirdi.

abas-01

abas Türkiye Satış Yöneticisi Ali Çatak’ın abas Software AG ve abas Türkiye tarihçesi ile ilgili bilgileri aktardığı konuşmasında ayrıca Türkiye’de gerçekleştirilen projelerde müşterilere sunulan çözümler ve abas ERP’nin yazılım teknolojisi hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Katılımcıların soruları ve yorumları ile zenginleşen bu seans oldukça ilgi çekti.

Organizasyon için Türkiye’de bulunan abas Software AG Otomotiv ve Tedarik Zinciri Danışmanı Ozan Kesim’in, “Global otomotiv pazarı ve Türkiye’nin global otomotiv pazarındaki yeri” temalı sunumu, katılımcılardan tam not aldı. Otomotiv sektörünün son 15 yıldaki coğrafya ve pazar bazlı geldiği nokta, pazarın yönü ve geleceği, Türkiye’nin bu konuda hangi konumda bulunduğuna dair güncel veriler ile desteklenen sunum, katılımcılara oldukça önemli detayları aktardı.

abas Türkiye Proje Yöneticilerinden Selma Şener’in, abas’ın Global İmplementasyon Metodolojisinin (GIM) detaylarını ve adımlarını aktaran sunumu ile devam edilen etkinlikte Bayi Kanal Sorumlusu Hakan Mete’nin, “Nesnelerin İnterneti (IoT) – Industry 4.0 ve ERP yazılımlarına etkisi” başlıklı sunumu ile ERP sektöründeki teknolojik trendler ve abas ERP’nin inovatif çözümleri ve gelecek planları aktarıldı. ERP Komitesi danışmanlarından Yaman Yağmur Katipoğlu’nun ERP Komitesi ERP Seçim ve Proje Yönetim Metodolojisi sunumu ile birlikte sunum seansı tamamlandı.

abas-02

Katılımcılar, organizasyonun içeriğinden edindikleri memnuniyet doğrultusunda, karşılıklı bilgi akışının daha etkin hale getirilmesi konusunda hemfikir olarak etkinlikten ayrıldılar.