ERP HABER – ALKA, abas ERP yazılımını seçti. Otoyol yol güvenlik bariyerleri, her tür prefabrik çelik konstrüksiyon yapılar, GSM baz istasyonları ve yüksek reklam panolarında (özellikle fast food, bankalar, petrol şirketleri gibi) kullanılan totem direkleri, aydınlatma, bayrak ve anten direkleri v.b. yapıların imalatı, montajı ve galvaniz kaplama konularında Türkiye’nin lider üreticilerinden olan ALKA abas ERP yazılımını seçti.

Otokorkuluk sistemlerinde Türkiye’nin en büyük imalatçısı Alka, abas ERP ‘yi seçti.

Yukarıda sözü edilen tüm imalatlarla ilgili olarak, özellikle otoyollarda kullanılan otokorkuluk sistemlerinin Türkiye’deki en büyük imalatçısı konumunda olan ALKA SANAYİ A.Ş aynı zamanda 2008 yılı sonu verilerine göre Türkiye’nin en büyük 1.000 ihracatçı firması arasında yer aldı.

ABAS-ALKA proje başlangıç toplantısıFirmanın Gebze’deki yeni üretim binasında yapılan proje başlangıç toplantısında stokların ve üretim aşamalarının takibi, şantiyelerdeki stokların ve montaj ekiplerinin planlanması, satınalma süreçlerindeki optimizasyon gibi konularda abas ERP ile birlikte iyileşmelerin görüleceği ve böylelikle firmanın kurumsallaşma sürecinde önemli adımlar atılacağı görüşüldü.