Altherm, bütün birimlerinin birbirleri ile haberleşebileceği, ortak bir veritabanı üzerinden stok, üretim, satış ve satın almaların takip ve kontrolünü sağlayacak bir yazılım hedefi ile başladığı ERP projesinde abas ERP yazılımını seçti. ERP Proje Seçim Süreçleri ile alakalı Altherm Sistem Geliştirme Yöneticisi Sayın Seval Arılı Koca Hanım ile görüştük:

seval-arili-300

ERP HABER: Altherm firmasını tanıyabilir miyiz?

Seval Arılı Koca: Uzun yılların vermiş olduğu bilgi ve deneyim ile Türk klima sektöründe yeni bir dinamizm yaratmak isteyen Altherm, 2004 yılından bu yana sektöre yeni bir soluk getirmenin yanında öncü yaklaşımlarla, ekonomik, doğru çözümleri sunmayı amaçlamıştır. Bunun için temel ilkesi yoğun bilgi ve disiplin içerisinde çalışması olmuştur. Bu doğrultuda; İstanbul Tuzla Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikamızda uluslararası standartlara uygun kalitede Klima Santralleri, Havuz Nem Alma Üniteleri, IGK Cihazları, Kanal Konvektörleri vb. havalandırma, ısıtma ve soğutma cihazları üretimi yapan Altherm, uzman kadrosu, genç, dinamik ve yeniliğe açık çalışanları ile tecrübelerini geleceğe başarıyla taşımanın gururunu taşımaktadır.

ERP HABER: Altherm firmasında ERP Yazılımı gereksinimini doğuran sebepler nelerdi?

Seval Arılı Koca: Firmamız seneler içinde büyüdükçe birimler arası koordinasyonu sağlamak güç hale gelmeye başladı. Bütün birimlerin birbirleri ile haberleşebileceği ortak bir yazılım üzerinden işleri takip edebilmek ve yürütebilmek istedik. Stoklarımızı, üretimimizi, satış ve satın almalarımızı takip ve kontrol edebileceğimiz bir yazılımihtiyacımız olduğunu fark ettik ve bunun üzerine piyasa araştırmasına başladık.

ERP HABER: ERP süreciniz içerisinde hangi seçim kriterlerine önem verdiniz?

Seval Arılı Koca: Bu süreçte birçok program değerlendirdik. Bazı programların referansları ile görüştük. Bu değerlendirmeler sırasında en önemli kriterlerimiz programın üzerinde geliştirmeler yapmaya açık olması, danışman desteği, geri dönüşlerdeki hızlılık ve sipariş üzerine çalışan bir firma için uygunluğuydu. Ayrıca üretim yapan bir firma olduğumuz için “Üretim” modülünün kullanışlı olması da bizim için önemliydi.

ERP HABER: Değerlendirmeniz sonucunda abas’ı tercih etmenizdeki temel sebepler nelerdi?

Seval Arılı Koca: Projemizin başlangıcında yola çıkış noktalarımız olan yazılımın üzerinde geliştirmeler yapmaya açık olması, danışman desteği, geri dönüşlerdeki hızlılık, sipariş üzerine çalışan bir firma için uygunluk ve “Üretim” başlıklarında referanslarından alınan olumlu bilgiler ve abas ERP ekibinin bizim için yapmış oldukları sunumlar & demolar bizi oldukça tatmin etti. Bu doğrultuda da abas ERP ile yola çıkma kararı aldık. Tüm modüllerinin işletme süreçlerine uygun şekilde düzenleme, geliştirme çalışmaları devam etmektedir.

altherm-logo