OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi Derneği (OSSA) tarafından yürütülen ve derneğe bağlı Ankara’da faaliyet gösteren 7 farklı firmanın dahil olduğu URGE – 2 projesinde firmaların ortak kararı ile abas ERP yazılımı seçildi.
abas ERP

TAI – TUSAŞ’ın (Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş) tedarikçileri olan ve Savunma Sanayi’nde faaliyet gösteren firmalar, büyük titizlikle yürüttükleri detaylı ERP seçim süreçleri sonucunda abas ERP yazılımında karar kıldılar:

  • Apeks Havacılık Tasarım Savunma
  • ALFA-BETA Makine
  • Hezarfen Savunma ve Havacılık Sanayi
  • Kaymazlar Makina
  • Teknokar Elektrik Elektronik
  • TURKMAK Makina Mühendislik
  • GORA Makina Sanayi

abas ERP

Neden abas ERP?

Firma proje yöneticileri, abas ERP’yi tercih etme nedenlerini yazılımın zengin fonksiyon içeriği, platform bağımsız erişilebilen kullanıcı dostu arayüzleri ve ana sanayi ile entegrasyon olanakları olarak belirttiler.

abas ERP

Bu doğrultuda düşüncelerini sorduğumuz Proje Yöneticilerinin abas ERP’nin tercih edilmesi ile ilgili yorumları şu şekilde:

Necla Gümüş Yılmaz – Teknokar Elektrik Elektronik Genel Müdürü : “abas ile yapılan demo çalışmasında ara yüzünün sade, kolay kullanılabilir olmasını çok beğenmiştim. Ayrıca danışman kadrosunun konuya hakim oluşu, sorduğumuz sorulara almış olduğumuz yanıtlar ve ilgili desteğin Ankara’dan sağlanması bizi memnun etti.”

Levent Kaymaz – Kaymazlar Makina Genel Müdürü: “abas’ı tercih etmemizin nedenlerinden birisi sürecin tamamında gelen arkadaşların konusunda hakim olmaları, anlatım yöntemleri ve sunumun diğer ERP tedarikçilerinden daha iyi olmasıydı. Ayrıca bu süreçte yapılan datalı demo toplantısında kullanım ara yüzünün diğer firmalara göre daha basit olması da bir diğer önemli faktördü.”

Cem Alkan – Hezarfen Savunma ve Havacılık Sanayi Genel Müdürü: “abas’ı tercih etmemizin birden çok nedeni var. Yazılımın Almanya menşeili global bir yazılım olması, geniş bir müşteri yelpazesine hizmet vermesi, arkasında bulunan geliştirme ekibinin gücü ilk etaptaki faktörler. Trovarit verilerine göre güçlü bir konumda bulunması, tarafımıza sunulan demolarda programın kalitesinin yüksek olduğuna dair aldığım izlenim, abas ekibinin bize olumlu yaklaşımı ve gerçekçi fayda/maliyet performansı benim abas’ı tercih etmemdeki temel sebeplerdir.”

Nesrin Hatipoğlu Kıluç – Gora Makine Bilgi İşlem Müdürü: “ERP arayışı içerisinde olduğumuz dönemde çok fazla firma ile görüştük, demo’lar izledik, toplantılar yaptık. O dönemde TAI’nin de önerisiyle abas Türkiye ve abas ERP ile tanıştık. Yazılımın kullanım kolaylığı ve standart yazılım içerisindeki sorularımıza karşı çözümleri seçimimizde etkili oldu.”

Sponsored Content
ERP

29 ülkede, 65 iş ortağı ve 1.000’den fazla danışmanı ile 3.500′den fazla Küçük ve Orta Ölçekli (KOBİ) müşterisine 35 yıldır hizmet sunan abas, ürünü olan abas ERP ile müşterilerine standart ERP modüllerinin yanı sıra CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi), Mobil Çözümler, Business Apps, BI (İş Zekası), APS (İleri Planlama Çizelgeleme), DMS (Doküman Yönetim Sistemi), Proje Yönetimi, Konfigüratör, E-Fatura, E-Defter ve Webshop çözümlerini de sunmaktadır.