abas Türkiye ofisinin İstanbul Arel Üniversitesi ve İstanbul Kültür Üniversitesi’nde gerçekleştirdiği abas ERP Sertifika Eğitim programlarında yarım dönemlik eğitim sonunda başarı gösteren öğrencilere ERP 101 – abas ERP’ye Giriş sertifikaları verildi.
abas ERP

Her iki üniversitede 10 haftalık olarak planlanan eğitimlerde, ERP’nin teorik eğitimi ile birlikte, abas ERP uygulamaları ve abas ERP aracılığıyla ERP iş akışının işletmeler içerisinde yürütülmesi çalışmaları gerçekleştirildi.

Bugünün Öğrencileri – Yarının Profesyonelleri
abas ERP

Üniversite – özel sektör işbirliğinin artırılması için kurulduğu günden bu yana çalışmalar yürüten ve Almanya, A.B.D., Avusturya, Romanya, Macaristan, Hindistan’da da 30’dan fazla üniversitede ERP eğitimlerine devam eden abas’ın sertifikasyon eğitimine öğrenciler yoğun ilgi gösterdiler.

Özellikle teorik olarak aktarılan bilgilere, güncel iş hayatı ve pratik bilgilerin, gerçek projelerden aktarılan deneyim ve tecrübelerin eklenmesi ile hazırlanan eğitim programı, üniversite öğrencilerinin eğitim programında fark yaratan unsur olarak göze çarptı.

abas ERPEğitimler sonunda görüşlerini açıklayan abas Türkiye Danışmanlık Hizmetleri Direktörü Serhan Oralp, “35 yılda, 3.300’ün üzerinde işletmeye uzmanlıklarıyla katma değer sağlayan danışmanlarımız çeşitli sektörlerde elde ettikleri deneyimlerini Türkiye’deki Endüstri Mühendisliği öğrencileriyle paylaşıyorlar. Eğitim sonunda başarılı olan öğrencilerimize müşterilerimizde ve global abas iş ortakları bünyesinde staj ve iş imkanı sunarak istihdam sağlıyoruz. Yeni dönemde de abas Türkiye olarak farklı üniversitelerle işbirliklerimiz artarak devam edecek.” sözleriyle abas’ın bu konuya verdiği önemin altını çizdi.

 

 

ARELKAM Müdürü Sevgi Sönger: İşbirliğinin artarak devam etmesini temenni ediyoruz

Konuyla ilgili düşüncelerini aldığımız, Arel Üniversitesi Kariyer Planlama, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Sevgi Sönger, “Program değerlendirme sonuçları ve özellikle eğitmen notu oldukça yüksek, bu da eğitimin ve içeriğinin ne kadar başarılı planlandığını gösteriyor” bilgisini verdi. “abas Türkiye ve abas Academy’e, öğrencilerimize sağladığı katkılardan dolayı teşekkürlerimizi iletir, işbirliğimizin artarak devamını temenni ederim” diyerek sözlerini tamamladı.

Sponsored Content

abas ERP

29 ülkede, 65 iş ortağı ve 1.000’den fazla danışmanı ile 3.500′den fazla Küçük ve Orta Ölçekli (KOBİ) müşterisine 35 yıldır hizmet sunan abas, ürünü olan abas ERP ile müşterilerine standart ERP modüllerinin yanı sıra CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi), Mobil Çözümler, Business Apps, BI (İş Zekası), APS (İleri Planlama Çizelgeleme), DMS (Doküman Yönetim Sistemi), Proje Yönetimi, Konfigüratör, E-Fatura, E-Defter ve Webshop çözümlerini de sunmaktadır.