Satış ekibiniz ve diğer çalışanlarınız sürekli hareket halindeyken, ofis dışında da verileri görüntüleyip güncelleyebilmeleri önemlidir. Mobil olmayan ERP yazılımınız kullanıcıların sadece masaüstünden verilere erişimine veya düzenlemesine izin veriyorsa, bu çalışanlarınıza kendilerini masalarına zincirlenmişler gibi hissettirebilir. Bu, bilgilerin güncel tutulması ve çalışanlarınızın günlük olarak ihtiyaç duydukları temel araçların sağlanması açısından da sınırlayıcı olabilir.

abas ERP bu sorunu nasıl çözüyor?

abas, çalışanlarınızın hareket halindeyken, CRM, envanter yönetimi, satınalma, stok sayımı, servis, üretimden veri toplama ve sevkiyat da dahil olmak üzere hemen hemen her ERP fonksiyonunu yerine getirmeye imkan veren mobil uygulamalar sunuyor. Mobil uygulamalar kullanıcılara çevrimdışıyken temel özelliklere erişme imkanı verir ve ihtiyaç duydukları zaman kullanıcıların verilerine erişebilir olmasını sağlamak için gereken sıklıkta abas ERP sistemi ile senkronize olur. abas ERP’nin en popüler uygulamalarından biri, satış ekibinize mobil cihazları üzerinden müşteri verileri ve işlem verileri ile etkileşim yeteneği sağlayan mobil CRM uygulamasıdır. Satış ekibiniz mobil CRM uygulaması ile mobil cihazları üzerinden fırsatlar ve teklifler oluşturabilir. abas ERP’nin mobil uygulamaları yöneticilere de veri görünürlüğü sağlar. Örneğin, Mobile Shop Floor üretim sahasından veri toplama uygulaması, kullanıcıların giriş ve çıkış saatleri ile iş emri başlangıç ve bitiş zamanlarını elektronik olarak kaydeder ve spesifik projeler için harcanan zamanın günlüğünü tutar. Bu ve buna benzer diğer fonksiyonlar veri görünürlüğü sağlayarak, yöneticilerin iş süreçlerini optimize etmelerini kolaylaştırır.

abas ERP’nin en yeni mobil uygulamalarından biri ise, kendi dağıtım araçları bulunan firmaların organizazyonuna yardımcı olan Teslimat ve Rota planlama uygulaması. Uygulama, yöneticilerin her araca nelerin yüklenmesi gerektiğini görmelerine imkan verir ve sürücülerin de teslim edilmesi gereken ne varsa görebilmeleri için doğrudan erişimlerini sağlar.