Dijitalleşme

Dijitalleşme çözümleri, organizasyonları daha hızlı yeni ürün planları oluşturacak şekilde konumlandırır. Böylece, tüm ekiplerin bir planın güncel haline erişmeleri ve değişikliklerin üzerinde durmaları sağlanır. Üretim ekibi, tedarik zinciri yöneticileri ve diğer kilit yöneticiler değişiklikleri bir kurumsal kaynak planlama sistemi (ERP) aracılığıyla güncelleyebilirler. Bu, yalnızca işletme genelinde görünürlüğü artırmakla kalmaz, aynı zamanda özel ve katmanlı üretim gibi modern üretim stratejilerinin hayata geçirilmesini kolaylaştırır.

Dijitalleşme

Mühendislik Süreçlerini İyileştirme

Dijital mühendislik hizmetleri, mühendislik ekiplerinin diğer iş kollarıyla daha uyumlu çalışmasını sağlamak için bilgisayar destekli tasarım ve bilgisayar destekli üretim (CAD/CAM) yeteneklerini daha geleneksel dijital iş teknolojileri ile bir araya getirmek üzere tasarlanmıştır. Birçok mühendislik ekibi, tek başına belirli normlarda çalışır. Ürün planları oluştururlar, ekip içinde birden fazla düzeltme yaparlar, son sürümü dahili olarak yayınlarlar ve bu dosyayı üretim ekiplerinin kullandığı kaynak malzeme olarak tutarlar. Bu noktada, programcılar makinelere yeni planla nasıl etkileşim kuracaklarını söylemek için adım atarlar, yöneticiler personeli değişikliklere uyum sağlamak üzere eğitir ve sonunda ürün planlarındaki küçük değişiklikler bile işletme için büyük bir değişikliği temsil eder.

Planların farklı versiyonlarını yönetmek, tedarik zinciri süreçlerini ayarlamak, personeli plana uyması için donatmak ve artırılmış gerçeklik gibi modern çözümleri uygulamak, mevcut dijital mühendislik çözümleri ile daha kolaydır. Bu teknolojiler ekiplerin:

Planların sürümleri hakkında çalışanların geri bildirim almalarını sağlar. Örneğin, bir üretim yöneticisi, bir tasarım seçiminin beklenmedik üretim karmaşıklığı yaratıp yaratmayacağını erkenden öğrenerek planı kolayca görüntüleyebilir ve ürün ile ilgili yorum yapabilir.
Bir işletmenin veya müşterinin ihtiyacına bağlı olarak bir planı değiştirmek veya özelleştirmek için kolayca değişiklik yapabilirsiniz. Örneğin, bir müşteri bir ürünün farklı bir malzeme ile ayarlanmasını isterse, satış çalışanı, mühendislikten planın yapılmasını isteyebilir, maliyet ve üretim zaman çizelgelerindeki değişiklikleri tahmin edebilir.
Tüm ekip üyelerinin planları depolamak ve yönetmek için aynı merkezi sisteme erişmesini sağlayarak güncellemeler konusunda karışıklıktan kaçınmanızı sağlar, bu nedenle mühendislikteki büro hatası, depo ekibinin üretimin kullandığından farklı bir plan için parça tedarik ettiği bir durum yaratmaz.
Farklı ekip üyeleri için ilgili ayrıntıları otomatik olarak çıkarmak için planları çeşitli veri yönetim sistemleriyle entegre edin: Yani envanter yönetim sisteminiz, veriler dijital olarak saklandığında, otomatik olarak bir plandaki malzeme listelerini çekebilir.

Dijitalleşme sistemleri uygulandığında, firmalar tüm planlar için tek bir dijital iş akışı oluşturabilir. Hepsi ayrı sistemlerde ve çeşitli kullanıcı gruplarına iletilen çeşitli belge planları, parça listeleri vb. oluşturmak yerine, bu veriler merkezi dosyalara ve konumlara uyarlanır ve kullanıcıların ihtiyaç duydukları bilgileri, istedikleri zamanda almalarını sağlar.

Özel ve Katmanlı Üretim için Dijitalleşme

Dijital mühendislik sistemleri, basitleştirilmiş veri paylaşımı, daha kolay plan yönetimi, plan oluşturma ve düzenleme işlemlerinde daha fazla verimlilik sağlar. Sonuç olarak, firmalar operasyonlarında özel ve katmanlı üretim gibi stratejileri çok daha kolay bir şekilde yürütebilir ve bu da iş için yeni değer fırsatları yaratabilir.

Özel Üretim
Üreticiler uzun zamandır değişiklik yapmanın zorlu süreçleri nedeniyle katı, yüksek standartta üretim süreçlerine bağlı kalmak zorunda kaldılar. Bu, uygulanabilir bir üretim iş modeli olarak sınırlı özelleştirmeye sahipti. Dijital teknolojiler bunu değiştiriyor. İletişim araçları, ekip üyelerinin değişime katılmasını kolaylaştırır ve robotlar çeşitli üretim görevlerini yerine getirecek şekilde programlanabilir. Dijitalleşme çözümleri burada önemli bir kolaylık sağlıyor.

Katmanlı Üretim
3D baskı teknolojilerinin artan erişilebilirliği, özel üretim potansiyelini başka bir seviyeye taşıyor. Firmalar, yeni üretim hatları oluşturmak veya süreçleri uzun uzadıya ayarlamak zorunda kalmadan, dijital planları 3D yazıcıya aktarır, sarf malzemelerini sıralar ve ürünü üretir. Dijital mühendislik bu noktada çok önemlidir çünkü firmalar 3D yazıcılara ne yapacaklarını söylemek için dijital planlara ihtiyaç duyarlar.

Dijital mühendislik çözümleri, özellikle dijital depo, güçlü varlık yönetimi ve yapay zeka yetenekleri ile desteklenen çözümlerle firmalara önemli bir potansiyel sunmaktadır. Bu kazanımlar, teknolojiden tam olarak yararlanmak için gereken merkezi veri kanalını sağlayan kurumsal kaynak planlama (ERP) sistemleriyle başka bir seviyeye yükseliyor.

Daha fazla bilgi için hemen bir abas satış danışmanına ulaşabilirsiniz.

abas-sponsor

29 ülkede, 65 iş ortağı ve 1.000’den fazla danışmanı ile 4ooo′den fazla Küçük ve Orta Ölçekli (KOBİ) müşterisine 38 yıldır hizmet sunan abas, ürünü olan abas ERP ile müşterilerine standart ERP modüllerinin yanı sıra CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi), Mobil Çözümler, Business Apps, BI (İş Zekası), BPM (İş Süreçleri Yönetimi), APS (İleri Planlama Çizelgeleme), DMS (Doküman Yönetim Sistemi), Proje Yönetimi, Konfigüratör, e-Dönüşüm (e-Fatura, e-Defter Entegrasyonu, e-Arşiv, e-İrsaliye) ve B2B Portal/Webshop çözümlerini de sunmaktadır.