ECS Elektrik

1997 yılından bu yana kablo sistemlerinin öncü firmalarından biri olan ECS Elektrik, iş süreçlerini abas ERP ile yönetme kararı aldı.

ECS Elektrik

Otomotiv, inşaat ve tarımsal makine sektörlerine yönelik kablo ve kablo tesisat setleri üretimi yapan firma 1997 yılında kurulmuştur. Sektörünün öncü kuruluşlarından biri olan ECS, Bursa’da, otomotiv endüstrisinin merkezinde 6.500 m2 alana sahip fabrikada faaliyet göstermektedir.

Müşteri memnuniyetine verdikleri önemle, bütünsel bir bakış açısı benimsemiş, çevre bilincine sahip, tüm süreçlerini sürekli iyileştirmeyi hedefleyen ECS, ERP seçim sürecinde birkaç yerli ve yabancı yazılım tedarikçisi firma ile detaylı görüşmeler sonucunda, 1 ay gibi kısa bir sürede, kendilerine en uygun çözüm olarak buldukları abas ERP ile yola devam etme kararı aldılar.

Canlı kullanıma yılbaşı gibi geçilmesi hedeflenen projenin sözleşmesini, ECS Genel Müdürü Levent Özcan ile abas Türkiye Genel Müdürü Burhan Oralp imzaladılar.

ECS Elektrik 550 çalışanı ile rekabetçi ve uluslararası bir şirket haline gelmek için abas ERP ile çıktığı bu yolda, projelerinin ilk fazında İleri Planlama ve Çizelgeleme (APS), Konfigüratör, Malzeme Yönetimiİş Süreçleri Yönetimi (BPM)Muhasebe ve Finans, Personel Yönetimi gibi süreçlerin implementasyonunu gerçekleştirerek, ikinci fazda CAD entegrasyonunun da devreye alınmasıyla, tüm süreçlerini yönetmeyi hedefliyor.

abas-sponsor

29 ülkede, 65 iş ortağı ve 1.000’den fazla danışmanı ile 4ooo′den fazla Küçük ve Orta Ölçekli (KOBİ) müşterisine 38 yıldır hizmet sunan abas, ürünü olan abas ERP ile müşterilerine standart ERP modüllerinin yanı sıra CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi), Mobil Çözümler, Business Apps, BI (İş Zekası), BPM (İş Süreçleri Yönetimi), APS (İleri Planlama Çizelgeleme), DMS (Doküman Yönetim Sistemi), Proje Yönetimi, Konfigüratör, e-Dönüşüm (e-Fatura, e-Defter Entegrasyonu, e-Arşiv, e-İrsaliye) ve B2B Portal/Webshop çözümlerini de sunmaktadır.