Yeni yılın canlı ve heyecanlı temposu ile şu an, sürekli gelişmekte olan teknoloji ile birlikte hızlandığınızdan emin olmanız için mükemmel bir zaman. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri ise, ERP’den ve sunduklarından tam olarak yararlanmak. Süreçlerinizin kağıtsız elektronik ortama geçmesi üretim oranlarınızı yüksek tutacak, verimliliği artıracak ve hızlı tempolu bir ortamda geride kalmayacağınızdan emin olmanızı sağlayacaktır.

kağıtsız

Muhasebede kağıdı ortadan kaldırma

Muhasebe, verilerinizi elektronik ortamda saklamanın ve yönetmenin şirketinizin organizasyonu ve verimliliği açısından çok önemli olduğu bir iş alanıdır. Muhasebe süreçlerinizde kağıtsızlaşmanın kolay bir yolu, profesyonel Doküman Yönetim Sistemimizi (DMS) kullanmaktır. abas, kağıt kullanımını azaltmak, belgeleri izlemek, arşivlemek ve yönetmek için kullanılabilecek bir DMS (Doküman Yönetim Sistemi) yazılımına sahiptir. Verilerin kaydedilmesi ve arşivlenmesinin otomatikleştirilmesi sadece kağıt ihtiyacını azaltmakla kalmaz aynı zamanda verimliliği de artırır.
Muhasebe süreçlerinizde kağıdı ortadan kaldırmak için bir diğer yöntem de e-fatura, e-arşiv ve e-defter gibi e-dönüşüm süreçlerini izlemek. abas ERP Türkiye lokalizasyonu özel entegratörlerle gerçekleştirilmiş derin entegrasyon ile kullanıcıların sistemden çıkmadan tüm süreçlerini gerçekleştirebilmelerini sağlamaktadır. Bunun yanı sıra MT-940 formatındaki muhasebe entegrasyonuyla cari hesap hareketlerinin eksiksiz, hatasız ve otomatik olarak muhasebeleşmesi sağlanır.

Üretim sahasında kağıdı ortadan kaldırma

Muhasebe süreçlerinize ek olarak, imalat alanınızda kağıdı ortadan kaldırmak, verimliliği ve üretimi arttırmak için çok önemlidir. Mobil entegrasyon, bunu abas ERP ile başarmak için kusursuz bir yoldur.
abas, daha verimli işlemler için yazılımınızla bütünleştirebileceğiniz çeşitli mobil uygulamalar sunar. Envanter yönetimi ve TCI (Time Clock Interface) uygulamaları, işinizi kağıtsız ortama almanıza yardımcı olan uygulamalardan sadece birkaç tanesidir. Envanter Yönetimi uygulaması, ayrı konumlardaki envanterinizi doğrulama ve üzerinde değişiklik yapma olanağı verir. Bu uygulama ile iOS işletim sistemli bir cihaz üzerinden envanter verilerine erişip envanter işlemlerini kolaylaştırabilirsiniz. Uygulama aynı zamanda, kullanıcının aradığı belirli bir parça için stokta olan tüm konumları listeler ve parçaları bir yerden diğerine aktarabilir. TCI uygulamasıyla, mobil cihazınızdan her iş için tamamlamanız gereken görevleri ve işlemleri görebilirsiniz. Ayrıca, tamamladığınız iş miktarını günlüğe yazabilir, iş emirlerinin çıktılarını hazırlayabilir ve her bir işiniz için harcanan süre ve saatleri kaydedebilirsiniz.
En yeni gelişmelerimizden birisi de, abas’ta kağıtsızlaşmayı daha da kolaylaştıracak olan web GUI’dir. Web GUI, telefonunuza, tabletinize veya monitörünüze bağlı olarak yeniden boyutlandırılabilen aygıta uyumlu sayfa tasarımları ile, bir web tarayıcısı kullanarak abas’a erişmenizi sağlayacak bir arayüzdür.