abas, sürdürülebilir teknoloji noktasında çığır açan bir yapıya sahip. Linux’un erken dönemlerde entegre edilmesi, abas’ın kendi ürettiği veritabanının içinde bulunduğu çok katmanlı yazılım mimarisi, abas business apps gibi özellikleri sayesinde, abas yenilikçi, dikkat çekici ve teknolojinin son harikası sistemler sunmaya devam ediyor.

Esneklik ve Güncelleme için temel olan çok katmanlı mimari

abas-fusion

abas, temelinde bulunan nesne yönelimli veri tabanı sayesinde müşterilerine esneklik ve şeffaflık sunar. Uygulama katmanı, veritabanı üzerine inşa edilir ve temel fonksiyonları bünyesinde barındırır. abas araçları ise yıllık güncellemeler sonrasında da korunacak her türlü uyarlamaya imkan tanıyacak şekilde düzenlenir. Bu yapılar abas’ın çekirdeğini oluşturur. En üst katman ise esnek kullanıcı arayüzüdür ve kullanıcılar tarafından görülen ve adapte edilen bölüm bu arayüzdür. Bu katman esnek kullanıcı arayüzü ve özelleştirilmiş kullanıcı arayüzünden oluşmaktadır.

abas veritabanı 3 benzersiz avantaj sağlar:

Birincisi, veritabanının bakımı için ayrı bir yöneticinin gerekmemesi.
İkincisi, veritabanı ve ERP sisteminin her zaman aynı versiyonda bulunması. Bu sayede yeni fonksiyonların veritabanı ile birlikte hareket etmesi sağlanır.
Son olarak, abas özelleştirmeler yapıldıktan sonra dahi her zaman güncellenebilir yapısını koruyacaktır, bu yapıyı da nesne yönelimli yazılım yaklaşımının düzenlemeler yapılırken hiçbir kuralın bozulmasına izin vermeyen özelliği ile sağlayacaktır.
abas kullanıcıları ne diyor?

“Farklı ülkelerde bulunan kullanıcılarımıza mümkün olan en iyi konforu sağlamaya çalışıyoruz. Ancak, bunu sadece Hamburg’da bulunan IT departmanımız ile gerçekleştirmemiz, dil engeli nedeni ile çok mümkün olmadı. Bundan dolayı, yerel ihtiyaçlar hakkında bilgi sahibi olan, yazılımın uyarlamasını gerçekleştirebilecek, distribütörlerimize gerekli bilgileri ve knowhow’ı onlar ile aynı dilde hizmet vererek sunabilecek yabancı abas partnerlerine ihtiyacımız vardı. abas Business Suite yazılımına bu konuda güvenimiz her zaman tam oldu.”

Wolfgang Reher, IT yöneticisi, Weinmann