Bir ERP sisteminin seçimi, özel hayattaki partner seçiminden farksızdır. Her ikisi de büyük bir bağlılık demektir. İhtiyaçlarınızı anlayan, umursadığınız şeyleri önemseyen, sizinle birlikte değişebilen ve büyüyen, karşılıklı konuşması kolay ve problemleri çözmeye odaklanan bir iş ortağına ihtiyacınız vardır. Her şey aslında uyumlulukla ilgilidir; bugün ve yarın için gelişmenize yardımcı olabilecek bir ilişki istersiniz. Konu bir eş bulmaya ya da şirketiniz için doğru ERP sistemini seçmeye gelince, yanlış seçimi yapmak maliyetlidir (ve maliyet sadece para değil, daha da ötesine gitmektedir). Bir ERP sağlayıcısı size ayı ve yıldızları vaat edebilir, ancak fiiliyatta sadece zor anlar ve baş ağrıları yaşatır. Dolayısıyla, dikkatli olmanız, gerekli özeni göstermeniz ve riskleri etkili bir şekilde yönetmeniz gerekir.

ERP-abas

abas ERP ile iş ortaklığı yapmak için en önemli 7 neden:

#1.Sizinle birlikte büyüyecek ve gelişen iş ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir ilişki

abas ERP’nin sunduğu temel değerlerden biri, iş ortaklarına sağladığı esneklik ve teknolojideki gelişmekte olan trendlere ayak uydurma kapasitesidir. Öngörülü veri analizi ve Nesnelerin İnterneti (IoT) gibi potansiyel oyun değiştiricisi niteliğindeki trendlerin etkisiyle, iş dünyasının ne kadar hızlı değiştiğini hepimiz biliyoruz. Hızlı değişen iş dünyasında meydana gelebilecek tüm değişiklikleri barındırabilen bir ERP sistemine ihtiyacınız var. İşte abas ERP tam olarak bunu yapıyor ve operasyonlarınızı geleceğe hazırlamanıza yardımcı oluyor. Çünkü hayat ve iş, her zaman bir adım önde olmayı gerektirir.

ERP seçimi doğru bir RFP ile başlar. Etkili bir RFP yazmak için ERP İçin Daha İyi Bir RFP Yazmak başlıklı dokümanımızı indirin!

#2.İhtiyaçlarınızı karşılamak için çoklu ERP dağıtım seçeneği

abas ERP ile hiçbir zaman dediğim dedik çaldığım düdük mantığı ile karşı karşıya gelmezsiniz. Çünkü biz, ihtiyaçlarınız ve kapasiteleriniz için en uygun ERP dağıtım seçeneğinin ne olduğunu anlamak için sizinle birlikte çalışırız. Kendi donanım altyapınızı güçlendiren lokal kurulumların yanı sıra, BT altyapınızın bir kısmını sizin için yönettiğimiz Bulut tabanlı varlıklar ile birleştiren hibrit Bulut gibi Bulut tabanlı dağıtımlar sunabiliriz. Ayrıca, şirket içi sunucuları veya BT altyapısını sürdürmeniz gerekmeyen, abas ERP’nin tüm bunları sizin için hallettiği ve sadece kullandığınız kadar ödeme yapmanıza imkân veren bir “tam Bulut” çözümünü de kullanabilirsiniz. Donanım ve BT altyapısı pahalıdır ve ihtiyacınız olandan daha fazla yatırım yapmak istemezsiniz. abas’ın bulut ERP seçeneği ile, satın almak yerine kapasiteyi “kiralarsınız”. Bu, işletmenizde, işin içeriğine bağlı olarak kullanımın (ve maliyetlerin) artmasına ve azalmasına olanak tanır.

#3.Uygulamalarla zenginleştirilmiş ERP kullanımı

Bugün, mobil uygulamalardan yararlanarak havalimanına gitmekten, indiğimiz yerde kalacak bir yer ayarlamaya kadar pek çok şey yapmaktayız. Peki iş yerinde neden farklı olsun? abas olarak, masaüstü ve dizüstü bilgisayarları seviyoruz, ancak uygulamaların insanların ERP sistemlerine ve ERP modüllerine her zaman, her yerde, herhangi bir cihaz üzerinden erişmesini sağlayabileceğini de biliyoruz. Bu nedenle, daha efektif çalışmanızı desteklemek için, herkesin depo yönetimiüretimmüşteri ilişkileri yönetimi (CRM) gibi iş süreçlerini ve daha fazlasını gerçekleştirmesine imkân veren, abas ERP’ye tamamen entegre edilmiş uygulamalar geliştiriyoruz. abas ERP sisteminizle yapmak istediğiniz ne olursa olsun, muhtemelen “bunun için bir uygulamamız var” (veya müşteri talepleri doğrultusunda bir tane oluşturuyoruz).

#4.1980’den beri muazzam ERP sistemleri kurma deneyimi

1980’den beri muazzam ERP sistemleri kuran abas, bu ERP sistemlerini dünya çapında hayata geçirerek, sizlere yaklaşık kırk yıllık gerçek dünya deneyimi sunuyor. Şu anda dünya çapında 100.000’den fazla kullanıcıya ve yaklaşık 4.000 şirkete hizmet veriyoruz. Tecrübe önemli mi? O halde, pazara yeni giren, güneşi vaat eden fakat nasıl olduysa uygulama sürecinde “birkaç pürüzü düzeltmek gerek” diyen ERP sağlayıcısını seçen firmaya sorun. Pek tabi, o pürüzler tüm işinizi aksatır, çalışanlarınıza saçlarını başlarını yoldurur ve nihayetinde çalışanlarınızı, onlara paralel olarak da müşterilerinizi kaybetmenize neden olur. Oysa abas ERP ile, yaklaşık 40 yıldır test edilmiş ve etkili bir uygulama metodolojisi edinirsiniz.

#5.Özelleştirilmiş implementasyon ve özelleştirilmiş yaklaşım

Tek beden herkese uymaz. Henry Ford, Model-T müşterilerine meşhur sözünde “Her müşteri, siyah olduğu sürece, istediği herhangi bir renge boyayabileceği bir arabaya sahip olabilir.” demiş ama, biz farklı bir yaklaşım izliyoruz. Operasyonlarınızı haritalamak ve benzersiz ihtiyaçlarınızı karşılayacak doğru ERP çözümünü tanımlamak için gelip sizinle birlikte çalışıyoruz. ERP sistemlerimizin mimarisi esnekliği desteklemek için tasarlanmıştır, bu sayede, ihtiyaçlarınız değiştikçe değişiklikler yapılabilir. Eğer büyüyorsanız, ERP sisteminiz de sizinle birlikte büyür. Yolun karşısında veya başka bir ülkede yeni bir depo inşa etmek mi istiyorsunuz? Daha küçük bir firmayı satın almayı düşünüyor, ancak BT sistemlerinize entegre etmekten mi endişeleniyorsunuz? abas ERP bunu ve daha fazlasını yapmanıza yardımcı olacaktır.

#6.Benimsemeyi hızlandıran harika bir kullanıcı arayüzü

Hiçbir şey yeni bir sistemi uygulamaya koymaktan ve son kullanıcıların onu benimsemesinden daha zor değildir. Bu belki de bir önceki sistemin yeteri kadar sezgisel olamayıp, hatalı, hantal ve çirkin (ya da daha kötü) olmasından da kaynaklanıyor olabilir. abas’ta kullanıcı arayüzlerimizi geliştirirken, erişilebilirlik ve adaptasyonunu sağlayacak şekilde oluştururken bilfiil kullanıcıları da dahil ediyoruz. Bir sistemin yetenekleri ne kadar şaşırtıcı olursa olsun, sezgisel veya kullanımı kolay olmadığı için kullanıcılar bunu kullanmak istemiyorsa, anlamsızdır. Yaptığımız her şeyin benimsenmesini sağlamak için kullanıcı arayüzüne öncelik veriyoruz. Kullanıcı arayüzü (UI), kullanıcılarımız için önemlidir, dolayısıyla bizim için de önemlidir.

#7.Orta ölçekli üreticilere ve distribütörlere odaklı

Herkes için her şeyi yapmaktansa, odaklanmak niye? Çünkü emeklerinize odaklandığınızda, kalite, yenilikçilik ve özelleştirme etkinleştirilir ve geliştirilir. Tüm insanlara her şey olmaya çalıştığınızda, hiç kimseye hiçbir şey olmazsınız. abas’ta, müşterimizi, içinde bulundukları işi ve başarılarını yönlendiren şeyleri biliyoruz. Orta ölçekli üreticiler ve distribütörler için mükemmel ERP sistemleri sunuyoruz. Yaklaşık 40 yıldır sizlere ve gereksinimlerinize odaklanıyoruz.

Ülkemizde zaten bilinen ve gelişmekte olduğumuz sektörlerdeki mevcut ilişkilerimizin güçlenmesine inanıyoruz. Size ve pazarınıza odaklandığımız için, karşılaştığınız belirli zorlukları da biliyoruz. Şansınıza, daha önce bu zorlukları gördük ve bunların çözülmesine birden çok kez yardımcı olduk.

Peki neden abas ERP’yi seçmelisiniz? Sonuç olarak, daha yenilikçi ve daha esnek bir şekilde çalışmanıza yardımcı olacak bir stratejik iş ortağı seçiyorsunuz. Tabii ki harika bir iş ortağı bularak, bunu doğru yapmak istersiniz. abas ABD’nin Başkanı Alan Salton şöyle diyor: “Üreticilere sadece bugün için değil, yarın ve gelecekte de gelişmelerine yardımcı olmak için çalışıyoruz. Kendi kapasitemizi sürekli olarak büyütüyoruz, böylece iş ortaklarımızın da kapasitelerini büyütmelerine yardımcı olabileceğimizi düşünüyoruz. Hepimiz bu işte beraberiz ve uzun süreliğine buradayız”. İşte olması gereken mükemmel iş ortaklığı budur.

abas hakkında daha fazla bilgi edinmenin yanı sıra, ihtiyaç ve talepleriniz doğrultusunda sizlere nasıl çözümler sunabileceğimiz ile ilgili görüşmek için hemen bize ulaşın.

29 ülkede, 65 iş ortağı ve 1.000’den fazla danışmanı ile 3.600′den fazla Küçük ve Orta Ölçekli (KOBİ) müşterisine 38 yıldır hizmet sunan abas, ürünü olan abas ERP ile müşterilerine standart ERP modüllerinin yanı sıra CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi), Mobil Çözümler, Business Apps, BI (İş Zekası), BPM (İş Süreçleri Yönetimi), APS (İleri Planlama Çizelgeleme), DMS (Doküman Yönetim Sistemi), Proje Yönetimi, Konfigüratör, e-Dönüşüm (e-Fatura, e-Defter Entegrasyonu, e-Arşiv, e-İrsaliye) ve B2B Portal/Webshop çözümlerini de sunmaktadır.