2018 yılında ERP seçim sürecine başlayan Ertuğ Metal, iş süreçlerini abas ERP ile yönetmeye karar verdi.

Enerji nakil hatlarına döküm parçaları üretmek amacı ile 1984 yılında kurulan Ertuğ Metal, süreçlerini abas ERP ile yönetme kararı aldı.

Ertuğ Metal

İlk tesisini Sultançiftliği’nde, ikinci tesisini ise Kayabaşı’nda kuran Ertuğ Metal, 8.000 m2 açık alan ve 3.000 m2 kapalı alan dökümhaneye sahiptir. İhracat seviyesi %96 civarındadır ve 2010 yılından itibaren Almanya’da temsilci büro ve depo faaliyetlerine başlamıştır. 2019 yılı içerisinde de Bursa, Mustafa Kemal Paşa O.S.B’de yeni fabrikalarını açmak hedefleri arasındadır.

Hızla büyüyen ve gelişen bir firma olarak 2018 Ekim ayında ERP seçim sürecine başlayan Ertuğ Metal, bu süreçte aralarında abas ERP’nin de bulunduğu yerli ve yabancı birkaç yazılım tedarikçisi firma ile detaylı görüşmeler gerçekleştirdi. İlk turdan sonra yazılım tedarikçilerinin çözümlerini daha ayrıntılı canlı gösterimlerle aktardığı süreçte, gerek sunduğu çözümler, gerek fonksiyon detayı, gerekse kullanım kolaylığı ile firma nezdinde süreçte ayrı bir konuma gelen abas ERP, Ertuğ Metal’in bugün ve gelecekte birlikte yol almak istediği ERP çözümü oldu.

Ertuğ Metal, abas ERP projesinin ilk fazında CRMSatışSatınalma, Dış Ticaret, Malzeme YönetimiPlanlamaÜretim, Kalite YönetimiMuhasebeİş  Zekası ve BPM (İş Süreçleri Yönetimi)gibi süreçlerin implementasyonunu gerçekleştirerek, baştan sona tüm süreçlerini yönetmeyi hedefliyor.

abas-sponsor

29 ülkede, 65 iş ortağı ve 1.000’den fazla danışmanı ile 4ooo′den fazla Küçük ve Orta Ölçekli (KOBİ) müşterisine 38 yıldır hizmet sunan abas, ürünü olan abas ERP ile müşterilerine standart ERP modüllerinin yanı sıra CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi), Mobil Çözümler, Business Apps, BI (İş Zekası), BPM (İş Süreçleri Yönetimi), APS (İleri Planlama Çizelgeleme), DMS (Doküman Yönetim Sistemi), Proje Yönetimi, Konfigüratör, e-Dönüşüm (e-Fatura, e-Defter Entegrasyonu, e-Arşiv, e-İrsaliye) ve B2B Portal/Webshop çözümlerini de sunmaktadır.