filtre

Dijitalleşme yolunda abas ERP çözümleri ile uçtan uca dönüşüm yolculuğuna başlayan ULPATEK firması ilaç, sağlık, tekstil ve gıda sektörlerinde sahip olduğu 40 yılı aşan tecrübelerine temiz hava ve filtre konularındaki bilgi ve deneyimlerini de katarak, en basit havalandırma sistemlerinden temiz odalara kadar bütün iklimlendirme sistemlerinin filtre ihtiyaçlarına karşılık verebilecek uluslararası standartlara uygun, en yüksek kalitede Kaba, Orta, Hassas, EPA, HEPA ve ULPA filtrelerden oluşan geniş bir ürün yelpazesi sunuyor.

Ulpatek Filtre, İstanbul Hadımköy’de başladığı üretimine, Arnavutköy’de 12.650 m2 kapalı alanda kurulu modern tesislerinde devam ediyor. Kaba, Orta, Hassas, EPA, HEPA ve ULPA filtreleri, filtrasyon alanındaki en gelişmiş makinalar ile ISO 16890 ve EN 1822 Avrupa standartlarına göre temiz oda şartlarında üretim gerçekleştiren işletme, kuruluşundan bu yana ISO:9001 kalite yönetim sistemi sertifikasını TÜV NORD / Almanya’dan almaktadır, ISO 16890 standardına uygun EUROVENT sertifikasına da Mart 2014 tarihinden bu yana sahiptir. Yurtiçi pazarda öncelikli tercih edilen ürünleri, şu ana kadar 72 ülkeye de ihraç edilmiştir.

Öncelikli hedefleri arasında kaliteyi geliştirme ve sürekli kılma olan Ulpatek Filtre, hijyenik ve tekstil klimasında lider bir firma olma yolunda hızlı adımlar ile ilerliyor. Yurtiçi ve yurtdışı pazarlardaki payını daha da artırmayı hedefleyen Ulpatek Filtre, bu hedeflere ulaşmak için süreçlerini abas ERP yazılım çözümleri ile yönetme kararı aldı. Zoom üzerinden gerçekleştirilen proje başlangıç toplantısında abas Türkiye Satış ve İş Geliştirme’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serhan Oralp, Ulpatek Filtre ve abas Türkiye proje ekiplerine, gerçekleştirilecek projenin kapsamı hakkında bilgi verdi. Ardından proje ekiplerinin tanıştığı toplantıda, abas’ın global implementasyon metodolojisi olan abas GIM hakkında Ulpatek proje ekibine bilgi verildi. Son olarak Ulpatek EPR Proje Yönetici Ferhat Gürer, ERP yazılım seçiminde neden abas ERP çözümünü tercih ettiklerini açıkladı:

filtre

”Filtre pek çok farklı komponentten oluşmaktadır. Komponent değişimi ile farklı özelliklere sahip filtre modelleri ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla satış, teklif verme, maliyetlendirme, malzeme yönetimi ve üretim süreçlerinin aksamadan sürdürülebilmesi için yüzbinlerce çeşit ürünün doğru yönetimi gerekmektedir. Araştırmalarımız sonucunda dört farklı firma ile görüştükten sonra ihtiyaçlarımıza çözüm sunabileceğine inandığımız abas ERP ile yola devam etme kararı aldık. Bu süreçte abas ERP’nin bugünkü ve daha sonra ortaya çıkabilecek ihtiyaçlarımıza esnek bir şekilde yanıt verebileceğini görmemiz kararımızdaki en önemli faktörlerden biri oldu.”

filtre

AR-GE çalışmalarıyla yeni ürünler geliştirerek piyasaya sunan Ulpatek, rekabetçi ve uluslararası bir şirket haline gelmek için abas ERP ile çıktığı bu yolda, projenin ilk fazında CRM başta olmak üzere, malzeme yönetimi, üretim yönetimi, servis yönetimi, ve muhasebe süreçlerini yönetmeyi hedefliyor.

abas-sponsor

29 ülkede, 65 iş ortağı ve 1.000’den fazla danışmanı ile 4.ooo′den fazla orta ölçekli üretici işletmeye 40 yıldır hizmet sunan abas, ürünü olan abas ERP yazılımı ile müşterilerine uçtan uca dijital dönüşüm çözümleri sunmaktadır.

Standart ERP modüllerinin yanı sıra CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi), Mobil Çözümler, Dashboard, BI (İş Zekası), BPM (İş Süreçleri Yönetimi), RPA (Robotik Süreç Otomasyonu) entegrasyonu, APS (İleri Planlama Çizelgeleme ve Simülasyon), CAD/PDM entegrasyonu, DMS (Doküman Yönetim Sistemi), Proje Yönetimi, Konfigüratör, e-Dönüşüm (e-Fatura, e-Defter Entegrasyonu, e-Arşiv, e-İrsaliye), Banka ve B2B entegrasyon çözümlerini de sunmaktadır