Forterro

Battery Ventures tarafından desteklenen Avrupalı ERP yazılım grup firmalarından Forterro, merkezi Almanya’da bulunan ve 27 ülkede bağlı ortaklıkları olan ERP tedarikçisi abas Software AG’yi kesin bir anlaşma ile satın aldığını duyurdu.

Forterro

1980 yılında kurulan abas, dünya genelinde 4.000 orta büyüklükteki üretim ve dağıtım firmalarına eksiksiz bir ERP portföyü sunuyor. Bugün itibariyle şirket 450 çalışanı istihdam ediyor.

Forterro CEO’su Jeff Tognoni “Avrupa’daki sekizinci ERP yazılım yatırımımız ile Forterro için önemli bir stratejik dönüm noktası olan abas, Avrupa’nın en büyük üretim ekonomisi olan Alman pazarına ilk girişimiz olacak.” dedi. “abas’ı satın almamızla, güçlü bir ürün ve marka, geniş ve sadık bir müşteri portföyü, yetenekli bir ürün ve alanında uzman bir ekip elde ettik. abas tüm bu özellikleriyle Forterro’nun mevcut tüm nitelikleriyle örtüşmektedir. abas’ın ERP tedariğinde uluslararası lider statüsünü daha da yükseltmek için abas ekibi ile yakından çalışacak olmamız bizi çok heyecanlandırıyor.” dedi.

Bu alımı, abas’ta bir dizi stratejik yeni ürün girişimleri ve yönetim düzeyinde işe alımlar takip edecek. Öncelikli olarak odaklanılacak konu başlıkları, abas’ın mevcutta sunduğu bulut çözümlerini genişletme, temel ERP çözümü etrafında daha büyük bir çözüm ekosistemi kurma ve dikey SaaS çözümlerini geliştirme olarak belirlendi. Bu yatırım, abas’a ekosistemini ve uluslararası varlığını daha da genişletme fırsatı verirken, grup ve kardeş şirketlerinin kaynaklarını, uzmanlığını ve sermayesini kullanarak yeni ve gelişmiş ürün ve hizmetlerin pazara sunulma süresinin geliştirilmesi bekleniyor.

abas CEO’su Barış Ergün konuyla ilgili açıklamasında: “Dijitalleşme ve Nesnelerin İnterneti, müşterilerimizin hem iş modellerini hem de süreçlerini benzeri görülmemiş bir şekilde etkilemeye başladı. Son iki yılda, IoT destekli değer zincirleri ve gittikçe yaygınlaşan mobil kullanımla birlikte oluşan talebi karşılamak için teknolojik temelli ve bütünlük arz eden bir ekosistem inşa ettik. Forterro ile yapılan anlaşma, bu yenilikleri pazara sunma yeteneğimizi daha da hızlandıracak ve içinde yer alacağımız yeni gruptaki diğer ERP tedarikçileriyle birlikte yerel sinerjileri güçlendirecektir. Forterro ailesinin bir üyesi olmaktan heyecan duyuyoruz.” dedi.

abas’ın kurucu ortağı ve uzun süre CEO görevini üstlenen Werner Strub ise “Forterro, abas için mükemmel bir ortak. Yerel üreticilerin ve yerel tedarikçilerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde anladıkları inancındayız. abas ekibimiz, iş ortaklarımız ve tüm müşterilerimiz için bunun iyi bir gelişme olduğunu düşünüyorum.” dedi.

Forterro Hakkında

Forterro, uzmanlaşmış coğrafi veya dikey pazarlarda yer alan orta ölçekli işletmelere ERP yazılımı sunan bir şirketler grubudur. Merkezi Austin, Teksas’ta bulunan ve global yatırım şirketi olan Battery Ventures tarafından desteklenen Forterro, İsveç, İsviçre, Fransa ve Polonya’daki iş birimlerinin yanı sıra, dünya çapındaki bölgesel ofisler, araştırma ve geliştirme merkezlerinde faaliyet göstermektedir. Büyüyen IP ve sermaye ekosistemi ile Forterro, portföy şirketlerinin çözüm önerilerini ve operasyonel performansını güçlendirmek için yerel yönetim ekipleriyle iş birliği yapıyor. Daha fazla bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz. www.forterro.com

 

abas-sponsor

1980’den bu yana abas, ürettiği gelişmiş ERP yazılımı ve iş ortakları aracılığıyla sunduğu iş süreçleri danışmanlığı hizmetleri ile dünya çapında özellikle üretim yapan şirketlerin dijital dönüşümden kar elde etmelerine yardımcı olmuştur. Bir işletmede yer alan tüm departmanlar, temel ERP işlevlerine ek olarak, abas’ın APS ve BPM’den, Proje Yönetimi ve IoT bağlantı araçlarına kadar birçok değerli çözümü içeren geniş ürün portföyünden faydalanmaktadır. Ayrıca mobil uygulamalar sayesinde abas kullanıcıları, istedikleri zaman ve yerde verilerine ve işlemlerine erişebilmektedir. Birçok ülkede, abas ERP, orta ölçekli üretim firmaları için ilk beş ERP sistemi içerisinde yer almaktadır. 30 ülkede 4.000’den fazla şirket abas’ı seçti. Müşterilerimizdeki yüksek sadakat oranı, yazılım endüstrisi ortalamasının oldukça üzerinde bir müşteri memnuniyetinin de göstergesidir.