Merkad Makine

Dijital dönüşüm yolculuğunda uçtan uca çözüm olarak abas ERP yazılımını seçen Merkad Makina, kalıp, havacılık ve diğer sektörlere yüksek hassasiyetli makine parçaları üretimi yapıyor. İhracat oranı %90 olan firmanın üretim bölümü; 5 eksen, 4 eksen, 3 eksenli CNC Yüksek Hızlı İşleme Merkezleri, CNC Torna Makineleri, CNC Koordinat Ölçme Makinesi ve CNC Plazma Transfer Ark Kaynak Makinesi ve diğer yardımcı makineler ile donatılmıştır. Merkad, güçlü mühendislik altyapısı, yenilikçi yönetim kadrosu ve 100’e yakın çalışanıyla tüm üretim süreçlerinde ileri düzey yazılımlar kullanmaktadır. Ayrıca bünyesinde T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Onaylı Dizayn Merkezi bulunmaktadır. 1986’dan bu yana dünyanın önde gelen firmalarına hizmet veren Merkad, faaliyetlerini İstanbul/Esenyurt‘taki teknolojik altyapılı tesislerinde gerçekleştirmektedir.

Merkad Makine

Merkad’ın işlem tecrübesi, yüksek donanımlı, eğitimli çalışanları ve mühendisleri ile dünya çapında önemli müşterileri ile haberleştiği özel CAD/CAM sisteminden gelmektedir. Faaliyetlerini bir adım daha yukarı taşıyıp, tedarikçisi olduğu global müşterilerine yüksek kaliteli ürünlerini tam zamanında sunmayı hedefleyen firma, abas ERP’nin öne çıkan özelliklerinden biri olan ileri seviye planlama-çizelgeleme (APS) ve simülasyon çözümlerini kullanacak ve bundan sonraki dijital yolculuğuna abas ERP ile devam edecek. Merkad ekibi, üretim sahasından toplanacak anlık verilerle beslenecek abas APS çözümü ile üretim planlamada optimum sonuçları elde etmeyi hedefliyor.

Merkad Makine

Yüksek katma değerli sektörlerde, üretim kalitesi ile tercih edilen stratejik iş ortağı olmayı hedefleyen firmamız, abas’ın sunduğu imkanlar ve çözümler ile 2006 yılından beri devam ettirdiği ERP tecrübesini, ileri seviye planlama ve çizelgeleme modüllerini de kullanarak bir üst seviyeye çıkartmayı planlamış ve abas ile çözüm ortaklığı yolundaki ilk adımını atmıştır.

Sıracettin Tıglı – Proje Yöneticisi

Merkad Makine abas ERP implementasyon projesinde İleri Planlama ve Çizelgeleme (APS) ve üretimden veri toplama (Mobile Shop Floor) çözümlerinin yanı sıra İş Süreçleri Yönetimi (BPM)abas PM Proje YönetimiSolidWorks Connector ile CAD entegrasyonu gibi gibi başlıklar da 2021 yılı içinde projenin öne çıkan alanları olacak.