ERP HABER – İzmir’de 4 fabrikası ve İstanbul’da 1 fabrika ve merkez ofisi ile toplam 30,000 m² bir alana yayılmış olan Karyer Grup şirketleri abas ERP kurumsal kaynak planlama yazılımını kullanmaya karar verdi.

30 yıllık tecrübesi ve yaklaşık 423 kişilik ekibiyle 5 kıtada, yaklaşık 40 ülkeye ihracat yapan Karyer, toplam yıllık cirosunun %65’ini ihracattan gerçekleştirmektedir. 1978 yılından beri ürettiği seri ve özel üretim Isı değiştiricileri, Evaporatör ve Kondenserler ile sektöründe öncü firmalardan biri konumunda olan Karyer Grup. ürünleri ile klima, soğutma sistemleri üreticileri ve özel proses soğutma alanlarında hizmet vermektedir.

Karyer Grup Proje Yöneticisi Serli Sinanoğlu: “ABAS Türkiye ekibi, firmamızda ERP sürecini birlikte yürütebileceğimize dair güveni bizde oluşturdu…”

Karyer Grup şirketleri abas ERP yazılımını kullanmaya karar verdi

ERP arayışını abas’ı seçerek tamamlayan Karyer Grup Proje Yöneticisi Serli Sinanoğlu ile bu süreç hakkında kısa bir söyleşi yaptık:

ERP HABER: Firmanızın ERP arayışı nasıl başladı?

Serli Sinanoğlu: Firmamız büyüdükçe kullanmış olduğumuz programlar yeterli gelmemeye başladı ve bölümler arası entegrasyonu sağlayabilecek kapsamlı bir programa ihtiyaç duymaya başladık.

ERP HABER: Genel olarak bakıldığında ihtiyaçlarınız nelerdi?

Serli Sinanoğlu: Öncelikli olarak ihtiyaçlarımızı üretimden anında veri toplayarak maliyet analizlerini hesaplama ve üretim planlama oluşturmaktadır. Etkin bir izlenebilirlik sayesinde doğru raporları hızlı bir şekilde alarak firmamızı daha verimli yönetmek arzusundayız.

ERP HABER: ERP yazılımları ile ilgili araştırmalarınızı nasıl gerçekleştirdiniz?

Serli Sinanoğlu: Son bir kaç senedir bir çok firma ile görüştük, programlarını inceledik. Değerlendirmelerimiz sonucunda ABAS programının ihtiyaçlarımıza cevap verebileceğine ve yeterli esnekliğe sahip olduğuna karar verdik.

ERP HABER: Görüşmüş olduğunuz firmalar için oluşturduğunuz değerlendirme kriterleri nelerdi?

Serli Sinanoğlu: Değerlendirme kriterlerimizi programın firma süreçlerimize adapte edilebilir, esnek bir yapıya sahip ve kolay kullanılabilir özelliklerde olması oluşturuyordu.

ERP HABER: Abas ERP’yi seçme nedenlerinizi kısaca öğrenebilir miyiz?

Serli Sinanoğlu: ABAS,  firmamızda ERP sürecini birlikte yürütebileceğimize dair güveni bizde oluşturdu ve bu nedenle Abas’ta karar kıldık.