Aselsan, TAI, FNSS, Roketsan, Ford, Havelsan gibi Türkiye’nin lider firmalarının ve üniversitelerinin araştırma, geliştirme ve kalite faaliyetlerinde karşılaştıkları zorlu test ve ölçüm ihtiyaçlarına, uzman kadrosu ve geniş uygulama tecrübesiyle 10 yıldır yenilikçi ve etkin çözümler sunmakta olan MARMATEK, ERP projesinde abas Business Suite ERP sistemini tercih etti.

logo-marmatek

CRM, DMS ve konfigüratör çözümleri projenin öne çıkan başlıkları

Faaliyet gösterdiği sektörün yapısı gereği temel hedefi bilgi bulutu içinde çözümü oluşturacak olan uygun bileşenleri seçmek ve entegre etmek olan MARMATEK, müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda oluşturduğu sipariş bazlı ürünleri, abas Business Suite çözümünün sunduğu konfigüratör ile hazırlayarak bu hedefi gerçekleştirecek. Yine abas’ın opsiyonel olarak sunduğu profesyonel DMS (Doküman Yönetim Sistemi) ve standart olarak yer alan CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) modülü firmanın projede önceliklendirdiği başlıklar arasında.

levent_mertFirma yönetici ortaklarından Sn. Levent Mert, abas’ı seçme nedenlerini “Satışını gerçekleştirdiğimiz geniş ürün yelpazesini, esnek yapısı sayesinde bütünüyle yönetmemizi sağlaması ABAS’ı seçmemizde temel bir etken oldu. Daha önce farklı bir firma ile yaşadığımız başarısız ERP projesinden edindiğimiz kötü deneyimler uzun bir süre işlev odaklı olarak detaylı bir arayış yapmamamıza neden olmuştu. Kararımız sonrasında, sürecimizin ERP sistemine aktarılması esnasında almış olduğumuz profesyonel destek ne kadar doğru bir seçim yapmış olduğumuzu bize gösterdi. ABAS ’ın sağlam Alman mantalitesi ile kurulmuş mimarisinin, şirketimizin tüm altyapısını doğru ellere teslim ettiğimize olan inancımızı arttırdı.” şeklinde açıkladı.