MEIKO-1-600

MEIKO, hızlı bir büyümeyle Offenburg’dan tüm dünyaya açıldı ve küresel bir marka oldu. Şu anda Almanya’da 10, Avrupa’nın diğer ülkelerinde 6 ve denizaşırı ülkelerde 7 firmada sahip olduğu hisselerle, MEIKO’nun temiz çözümlerine dünyanın dört bir yanında ulaşmak mümkün. İster Berlin veya Münih olsun, ister Paris veya Viyana, ister Birleşik Devletler, Çin ve hatta artık Türkiye; MEIKO, restoranlardan hastanelere, havaalanlarından yolcu gemilerine, Formula 1 yarışlarına varana dek her pazarda, her büyük sektörde etkin.

Meiko-products-2-600

 

Alman makine üreticisi ve bulaşık yıkama, temizleme ve dezenfeksiyon teknolojilerinde uzman kuruluş 2000 yılından beri süre gelen Türkiye’deki aktif çalışmalarını, 2016’da İstanbul’da faaliyete geçen kuruluşu ile de pekiştirdi. “Meiko Clean Solutions Turkey Temizlik Çözümleri Tic. Ltd. Şti.“ adıyla kurulan firma Meiko’nun güneydoğu Avrupa ve Ortadoğu’daki faaliyetlerini destekliyor.

Meiko-3-600

MEIKO’nun Türkiye oluşumunun faaliyete geçmesi ile globalde kullanılan abas ERP çözümünün buradaki implementasyonu için abas Türkiye ekibi ile birlikte ilk adımlar atıldı. Genç bir oluşum olması sebebiyle projede öncelikle CRM ve satış aktivitelerine eğilmeyi planlayan MEIKO, teklif ve sipariş yönetiminin ardından, servis süreçlerinin yönetimini de devreye almayı hedefliyor. Yerel mevzuata uygun olarak muhasebe ve finans süreçlerini de abas üzerinde takip etmek isteyen MEIKO’nun abas ERP ile canlı kullanıma geçiş planı ise, 2018 başı olarak belirlenmiş durumda. Türkiye operasyonlarının da abas ERP ile yönetilmesi kararı üzerine MEIKO Türkiye Genel Müdürü Sayın Başar Ergün;

Meiko-Basar_Ergun-600

“MEIKO Türkiye olarak, globalde kullanılan abas ERP çözümünün implementasyonu ile birlikte Türkiye’deki satış ve satış sonrası servis süreçlerimizi artırarak, globaldeki müşteri odaklı ve kaliteli ürün ve hizmetler sunma kabiliyetimizi burada da en iyi şekilde gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Bu yolda abas Türkiye ekibinin gerçekleştirdiği sayısız global proje tecrübesinden de yararlanarak, hedeflerimize çok da hızlı bir şekilde erişeceğimiz kanısındayız.” şeklinde görüşlerini dile getirdi.