IIoT

Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT), geleceğin üretim modeli üzerinde dönüştürücü bir etkiye sahip olmaya hazırlanıyor. Bu durum, KPI takibi ve iş zekasının doğruluğunu önemli ölçüde iyileştirmeyle, çalışanlar için güvenliği de artıracak. Peki işletmeler bu yeni trendin avantajlarından nasıl yararlanacak ve ERP bunu nasıl gerçeğe dönüştürecek?

IIoT

IIOT NEDİR?

IIoT terimi, herhangi bir bağlantıya sahip olmayan fabrika makineleri, forkliftler, nakliye paletleri ve dağıtım kamyonları gibi nesnelere, makinelere ve cihazlara sensörlerin veya ağ bağlantılarının eklenmesi anlamına gelir. Bu cihazları kablolu veya kablosuz ağlara bağlamak, onlara, birbirleriyle, dış çevreyle ve insanlarla iletişim kurma ve bilgi paylaşma imkanı sağlar. Son zamanlarda yapılan bir araştırmaya göre, dünya genelinde, bağlı cihaz sayısının her yıl ortalama yüzde 12 gibi bir artışla, 2017’den 2030’a kadar 27 milyardan 125 milyara çıkması
bekleniyor. Tüm bu cihazlardan önemli miktarda veri aktarımı bekleniyor. İşletmelerin yeni veri kaynaklarından yararlanmaya çalıştığı bir zamanda, IIoT daha iyi bir iletişim ve daha sıkı süreç entegrasyonu ile operasyonlara ince ayar yapmak için daha fazla fırsat sunmaktadır.
Makinelere talimat göndermek yeni bir şey değil, ancak IIoT, her zamankinden daha etkili ve daha hesaplı bir şekilde cihazları kontrol etme potansiyeli sunuyor. En büyük iş verimini, en
fazla cihazı ağa bağlayanlar değil, veri entegrasyon ve otomasyon yeteneklerini geliştirmeye odaklananlar elde edecektir. Birçok IIoT kullanımı için, veriler, işlenmeden ve analiz edilmeden önce ele alınmalıdır ve sisteme entegre edilmelidir. Eşsiz veri miktarı ve çeşitliliği, görünüşte sınırsız bir cihaz listesine bağlanmanın kaçınılmaz karmaşıklıklarını yönetmenin yanı sıra, veri entegrasyonunu hiç olmadığı kadar büyük bir engel haline getirmektedir.

Sizin için hazırladığımız dökümanımızı, aşağıdaki formu doldurarak hemen indirebilirsiniz. Daha fazla bilgi edinmek mi istiyorsunuz? O halde hemen bugün bir abas temsilcisi ile iletişime geçin.

abas-sponsor

29 ülkede, 65 iş ortağı ve 1.000’den fazla danışmanı ile 4ooo′den fazla Küçük ve Orta Ölçekli (KOBİ) müşterisine 38 yıldır hizmet sunan abas, ürünü olan abas ERP ile müşterilerine standart ERP modüllerinin yanı sıra CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi), Mobil Çözümler, Business Apps, BI (İş Zekası), BPM (İş Süreçleri Yönetimi), APS (İleri Planlama Çizelgeleme), DMS (Doküman Yönetim Sistemi), Proje Yönetimi, Konfigüratör, e-Dönüşüm (e-Fatura, e-Defter Entegrasyonu, e-Arşiv, e-İrsaliye) ve B2B Portal/Webshop çözümlerini de sunmaktadır.