M-Tec Metal Teknoloji, 1998 yılından bu yana Türkiye’deki ve yurt dışındaki birçok firmaya, metal ve metal ürünleri alanında danışmanlık hizmeti veren, sektöründe uzman ve tecrübeli bir şirkettir. 2000 yılı itibariyle otomotiv yan sanayi alanında da faaliyet göstermeye başlayan M-Tec 6.000m²’lik  modern üretim tesisinde otobüs, ticari ve yolcu araçlarına koltuk ve koltuk komponentleri üretmektedir. Yüksek kaliteli ürün ve hizmet kalitesiyle, müşterilerinin taleplerini eksiksiz karşılamayı kendine ilke edinmiş olan M-Tec, ARGE ve BT yatırımlarına önem veren bir şirkettir.

 M-Tec-header-image

Müşteri odaklı üretim faaliyetleri sayesinde Mercedes Benz, Setra gibi otomotiv sanayinin önemli firmalarına üretim yapan firma, müşterilerinin taleplerini daha iyi karşılayabilmek ve hızla değişen sektörel trendlerin gerisinde kalmamak için BT altyapı çalışmalarını destekleme kararı almış ve geçtiğimiz günlerde ERP projesine abas ile başlamıştır.

M-Tec-fabrika

M-Tec Genel Müdürü ve ERP Proje Yöneticisi Erkan Türker, yaptıkları uzun araştırmalar ve detaylı incelemeler sonucunda BT altyapı çalışmalarında abas’ı seçmeye karar verdiklerini ve abas ERP’yi seçmelerindeki en önemli faktörün abas’ın otomotiv sanayi üreticilerinin ihtiyaçlarını çok iyi biliyor olmasının ve tecrübesinin etkili olduğunu açıkladı.

 M-Tec abas ERP ile çıktığı bu yolda satış, satınalma, malzeme yönetimi, üretim yönetimi vb. standart süreçlerin ötesinde, üretimden veri toplama, (EDI (Elektronik Veri Transferi), Otomotive özel süreçler, Kalite & Bakım Yönetimi &Mühendislik Süreçlerini hayata geçirmeyi hedefliyor.

29 ülkede, 65 iş ortağı ve 1.000’den fazla danışmanı ile 3.500′den fazla Küçük ve Orta Ölçekli (KOBİ) müşterisine 35 yıldır hizmet sunan abas, ürünü olan abas ERP ile müşterilerine standart ERP modüllerinin yanı sıra CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi), Mobil Çözümler, Business Apps, BI (İş Zekası), APS (İleri Planlama Çizelgeleme), DMS (Doküman Yönetim Sistemi), Proje Yönetimi, Konfigüratör, e-Fatura, e-Defter ve Webshop çözümlerini de sunmaktadır.