promet

Beyaz eşya sektörünün yan sanayi dalında fırın üstü ızgara ürünleri sac ve lama demirden (bu alanda üretim yapan ilk firma) tasarlayarak üreten, 1980 yılında İstanbul’da kurulan PROMET, dijital dönüşüm yolunda kurumsal kaynak planlama sistemleri arasından abas ERP’yi tercih etti. PROMET’in deneme üretimleri ve prototip modelleri, ana sanayinin öncü firmaları tarafından değerlendirilip kabul gördükten sonra fırın sektöründe döküm ızgaradan lama ve sac fırın üst ızgara modellerine hızlı bir dönüşüm sağlandı.

promet

PROMET, Bolu tesislerinde 20.000m2 alan üzerine kurulu 5.500m2 kapalı alana sahip fabrikasında günümüzde 150 çalışanıyla devam eden üretim kapasitesine ulaştı. BEYSAD üyesi olan PROMET’in Bolu’daki fabrikasında beyaz eşya sektörüne yönelik hizmetleri, Ürün Geliştirme, Soğuk Demir ve Sac Şekillendirme, Kalıphane, Otomatik Punto Kaynak, Preshane, Yüzey Temizleme, Elektrostatik Toz Emaye, Cnc ve Kalite Kontrol gibi bölümlerde devam etmektedir. Bugün Türkiye ve Avrupa’daki, Arçelik, Bosch, Siemens gibi global beyaz eşya üreticileriyle iş birliği içinde çalışan PROMET, patentini aldığı ürünleriyle de ihracatta önemli bir paya sahiptir.

Global büyüme yolunda dijital dönüşümün öneminin farkında olan PROMET, bu yolda önem verdikleri hız ve esnekliği sağlayan, tüm süreçlerini entegre edebilecekleri abas ERP ile yönetecek. PROMET, yeni ürün gamları ve inovatif fikirleri ile dünya markası olma yolunda attığı adımlarını abas ERP ile pekiştirerek, dünyanın önde gelen global beyaz eşya üreticilerine stratejik çözüm ortağı olma yolunda emin adımlarla ilerleyecektir. Nihai hedefi ise küresel pazarda bir dünya markası olmak ve bu doğrultuda hizmet vermeye devam etmektir.

Küresel pazarda büyümesini abas ERP ile yönetme kararı alan PROMET, projenin ilk fazında Satış YönetimiSatınalmaÜretim YönetimiDepo YönetimiMuhasebe ve Finans, E-dönüşüm gibi süreçlerin implementasyonunu gerçekleştirecek.

abas-sponsor

29 ülkede, 65 iş ortağı ve 1.000’den fazla danışmanı ile 4ooo′den fazla Küçük ve Orta Ölçekli (KOBİ) müşterisine 38 yıldır hizmet sunan abas, ürünü olan abas ERP ile müşterilerine standart ERP modüllerinin yanı sıra CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi), Mobil Çözümler, Business Apps, BI (İş Zekası), BPM (İş Süreçleri Yönetimi), APS (İleri Planlama Çizelgeleme), DMS (Doküman Yönetim Sistemi), Proje Yönetimi, Konfigüratör, e-Dönüşüm (e-Fatura, e-Defter Entegrasyonu, e-Arşiv, e-İrsaliye) ve B2B Portal/Webshop çözümlerini de sunmaktadır.