Avrupa’da 4 farklı lokasyonda 500 çalışan ile hizmet veren Schmitter Otomotiv, Bursa’daki işletmesi için abas Business Suite ERP yazılımını seçti. Otomotiv ana sanayinde yer alan farklı firmaların tedarikçisi konumundaki firmanın ERP projesinde, abas Automotive-Supply modülünün içerdiği sektöre yönelik hazır çözümler kullanılacak. Bu sayede uyarlama ihtiyaçlarının minimum düzeyde olması ve kısa zamanda canlı kullanıma geçilmesi öngörülüyor.

logo
abas Automotive-Supply modülü sektöre özel ihtiyaçları karşılıyor

Otomotiv ve diğer sektörlerde, ana sanayinin tedarikçisi konumunda üretici olarak yer alan işletmelerin standart süreçlerini, yıllık sözleşme-çerçeve sipariş yönetimi, tahmini ve JIT sevkiyat planlarının entegrasyonu ile kolaylaştıran “abas Automotive” çözümü bunun yanı sıra kümülatif sevk miktarlarının, depolama araçlarının ve palet/kasa gibi birden fazla kez kullanılabilen paketleme malzemelerinin takibi/yönetimi, lot/seri numarası bazında izlenebilirlik ve VDA, ODETTE, EDIFACT veya ANSI X12 standartlarına göre farklı EDI formatlarını destekleyerek bu işletmelerde gerekli kontrolü sağlamaktadır.

abas-otomotiv-2

abas ERP otomotiv ve yan sanayi çözümü

 

Schmitter Otomotiv hakkında

Güvenlik, rahatlık ve egzoz emisyonu azaltılması otomotiv sektöründeki en önemli öncelikler. Günümüzde, Schmitter Otomotiv San. ve Tic. A.Ş. tarafından üretilen ürünler hemen hemen tüm araçlarda bulunuyor. Bu yenilikçi çözümler sayesinde, otomotiv sektöründe faaliyet gösteren üretici ve tedarikçilerin otomotiv bileşenleri ve sistemlerinden talepleri karşılanabiliyor. Schmitter Otomotiv San. ve Tic. A.Ş. geliştirme, dizayn ve üretimde teknolojinin son çözümlerini kullanıyor. Avrupa’da 4 farklı lokasyonda — Thüngen, Drensteinfurt ve Mannheim, Almanya; Bursa, Türkiye — 500 çalışan ile hizmet veren Schmitter Otomotiv ayrıca Asya kıtasında da — Penang, Malezya; Ningguo ve Wuxi, Çin’de faaliyetini sürdürüyor. Schmitter Otomotiv’in IT hedeflerine ulaşması için gerekli olan kapsam ve esneklik, abas Business Suite sisteminin sunduğu araçlar ile sağlanacak.

ABAS hakkında

abas-ad-01

29 ülkede, 1.000’e yakın danışman ve 65 iş ortağı ile 3.000 müşterisine hizmet sunan ABAS, ürünü olan abas Business Suite ile müşterilerine standart ERP modüllerinin yanı sıra CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi), Mobil Çözümler, Business Apps, BI (İş Zekası), APS (İleri Planlama Çizelgeleme), DMS (Doküman Yönetim Sistemi), Proje Yönetimi, Konfigüratör, E-Fatura ve Webshop çözümlerini de sunmaktadır.