Sistem Metal Yapı ve Reklam Malzemeleri San. Tic. A.Ş. yaklaşık 50 yıldır faaliyet gösteren Sistem Grup bünyesinde 2002 yılında kuruldu. Ana faaliyet alanı Alüminyum kompozit panel üretmek ve Albond markası ile pazarlamasını yapmak olan Sistem Metal uluslararası pazar içerisinde üretim süreçlerinin iyileştirilmesi ve maliyet avantajının sağlanarak, rekabette bir adım öne geçmek için oluşturdukları ERP projesinde, abas ERP çözümünü tercih etti.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2014-12-03 22:25:53Z | |

Albond marka kompozit panellerin üreticisi Sistem Metal’in tercihi abas ERP yazılımı

Sistem Metal dış cephe kaplama malzemesi olarak kullanılan alüminyum kompozit paneller üzerine üretim yapmak ile birlikte, metal açık hava reklam sektöründe, benzin istasyonlarında, mağaza ve dükkan cephe düzenlemelerinde, bankalar ve otomobil firmaları gibi yerli ve uluslararası birçok firmanın kurumsal kimlik çalışmalarında kullanılacak özellikte kompozit panel üretim ve satışını yapmaktadır. Bütün Dünya’da akaryakıt istasyonları bulunan Shell firmasının özel boyalı (aynı panel üzerinde çift renkli) alüminyum kompozit panel tedarikçisi olan Sistem Metal 25-30 yıllık bir Japon markası ile birlikte bu başarıyı elde etmiş, kalite standartlarını ve ürün kalitesini bu düzeyde kabul ettirmiş tek Türk firmasıdır.

akcoat-600-2

2010 yılında inşaatı tamamlanan yeni fabrika binasında 16.000 m²’lik kapalı alan içinde Alüminyum Kompozit Panel üretimini başarıyla sürdüren Sistem Metal başta Avrupa ülkeleri (İspanya, İngiltere, İtalya, Fransa, Almanya, Polonya) olmak üzere Dünya’nın birçok ülkesine ihracat yapmaktadır. 2011 yılı başlarında üretime alınan yeni üretim hattı ile birlikte kapasitesini yıllık 4.500.000 m2‘ye çıkaran Sistem Metal sektörün en büyük üreticisi olarak farklı yangın sınıflarında kompozit paneller (B1, B2) ile üretimlerine devam etmektedir.

Sistem Metal, uluslararası pazar içerisinde üretim süreçlerinin iyileştirilmesi ve maliyet avantajının sağlanarak, rekabette bir adım öne geçmek için oluşturdukları ERP projesinde, abas ERP çözümünü tercih etti.