stok

Herhangi bir üretici için, stoğu akıllıca yönetmek, şirketin başarısı için kritik öneme sahiptir. Stoğunuzda ne kadar ürün olduğunu, bu ürünlerin nerede olduğunu, nereye gittiğini ve ne kadar gittiğini bilmeniz gerekir. Günümüzün entegre dünyasında, verilerinizin her zaman doğru ve güncel olmasını sağlamak için tedarikçiler, müşteriler, üretim ve dağıtım birimleri arasında envanterinizi takip etmek de isteyeceksiniz. abas ERP yazılımı bunu ve daha fazlasını güçlü stok sayım yönetimi araçlarıyla yapar. Doğru veri ve stok seviyeleriniz üzerinde tam kontrolünüz ile net ve iyi bilgilendirilmiş kararlar alabilirsiniz.

stok

Envanter yönetimi araçları, şirketinizin depo yapılarını ve fiziksel stoklarını stratejik olarak haritalamanıza ve yönetmenize yardımcı olur. Yönetilebilir depo hiyerarşilerini koruyup, maksimum verimlilik ve maliyet verimliliği için hammaddelerinizi, bitmiş ürünlerinizi, taşeron malzemelerinizi, yedek parçalarınızı, yardımcı ve operasyonel malzemelerinizi kolayca takip edebilirsiniz.

ERP Stok sayımının bir bakışta faydaları

Artan Verimlilik: Açıkça haritalandırılmış depo yapıları ve depolama yerleri, lojistik ekibinizin mal girişlerini daha hızlı işlemesine, satış siparişleri için toplama işlemlerini hızlandırmasına, planlama ve çizelgelemeyi geliştirmesine yardımcı olur.

Doğru sayımlar: abas ERP’deki stok sayımı, veri yapılarının netliği ve şeffaflığı bakımından üstündür ve sayma prosedürleri şirketinizin gereksinimlerine göre tanımlanabilir.

Otomatik güncellemeler: abas ERP üretimden ve depo hareketlerinizden bilgileri alarak malzemelerinizi düzenli olarak güncel stok düzeylerinde sizlere sunar.

Tarayıcılar: abas ERP içerisinde bulunan barkod/karekod okuyucuları ile çalışanlarınız kullanıcı adı ve şifreleri ile kişiye özel optimize edilmiş ekranlar ile giriş yaparak güvenli bir şekilde irsaliyeleri ve diğer stok transferi işlemlerini gerçekleştirebilirler.

abas ERP Stok Sayımı

abas ERP’de stok sayımı işleminin tamamını kontrol edebilirsiniz. Toplu baskı seçeneğine sahip envanter sayfalarının oluşturulması ve basılmasından, stok sayımının başlatılmasına ve sayılan miktarların girilmesine, fark listelerinin çıktısına ve çok seviyeli stok sayımının tamamlanmasına kadar tüm adımlar merkezi olarak kontrol edilebilir. İşlenmiş envanter sayfaları otomatik olarak arşivlenir ve kesintisiz bir envanter kaydını etkinleştirir. “Stok Sayımı Yönetimi” tam izlenebilirlik sağlar.

FIFO,LIFO

abas içinde hangi tüketim sırasının (FIFO, LIFO) kullanılması gerektiğine karar verebilirsiniz. Bir ürün için bir tüketim dizisi kaydedildiğinde, bu ürünün her bir girişini (giriş miktarı, giriş tarihi veya bitiş tarihi ve maliyet bedeli dahil olmak üzere) ayrı olarak belgelendirir. Ardından, ürün geri çekildiğinde, stok sırasına tanımlanan sıralamaya göre borçlandırılacaktır. Sonuçta ortaya çıkan maliyetler belirlenecek ve malzeme maliyetleri kayıt defterinde ve fiili maliyetlerde belirlenecektir.

Standart BI raporları

Malzeme yönetimi BI raporları, bir yıl içinde depo stoğunun veya stok değerlerinin gelişimini ve son dört yılın stok rakamlarını gösterir. Malzeme Yönetimi raporları, stok değerlerinin belirli bir yıl içinde veya önceki yıllara göre nasıl değiştiğini göstermektedir. Bir ay veya yıl içindeki ana rakam dalgalanmaları kolayca belirlenir. Ayrıca söz konusu ürünler için uzun vadeli eğilimleri tanıyabilirsiniz. Bu, belirli bir avantaj elde etmek için mümkün olduğunca etkili bir şekilde plan yapmanızı sağlar.

 

abas-sponsor

29 ülkede, 65 iş ortağı ve 1.000’den fazla danışmanı ile 4ooo′den fazla Küçük ve Orta Ölçekli (KOBİ) müşterisine 38 yıldır hizmet sunan abas, ürünü olan abas ERP ile müşterilerine standart ERP modüllerinin yanı sıra CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi), Mobil Çözümler, Business Apps, BI (İş Zekası), BPM (İş Süreçleri Yönetimi), APS (İleri Planlama Çizelgeleme), DMS (Doküman Yönetim Sistemi), Proje Yönetimi, Konfigüratör, e-Dönüşüm (e-Fatura, e-Defter Entegrasyonu, e-Arşiv, e-İrsaliye) ve B2B Portal/Webshop çözümlerini de sunmaktadır.