Otomotiv işletmeleri yeni bir ERP yazılımı ararken, yalnızca üreticilere yönelik olan bir çözümden çok daha fazlasına ihtiyaç duymaktadırlar. Otomotiv tedarik endüstrisinde ERP yazılımları için çıta oldukça yüksektir. EDI alanındaki normlar ve iş süreçleri ayrılmaz bileşenlerdir, tıpkı NLK, VW ve Audi’nin yeni lojistik konsepti veya sıralama alanındaki Audi’nin “String of Pearls” süreçleri gibi. Günümüz tedarikçilerinin birçoğu için “dağıtılmış üretim” de zorunludur, çünkü çoklu bölgedeki işlevsellik, tüm tesislerdeki üretimi merkezî olarak kontrol etmeyi ve her bir tesis arasında otomatik veri transferini sağlamayı mümkün kılmaktadır.

Endüstri Bilgisi

Süreçlere hâkim olmak, başarılı bir ERP uygulamasının yalnızca yarısını oluşturmaktadır. Bugün, otomotiv endüstrisindeki tedarikçiler sürekli baskı altındadır. Otomotiv sektöründeki ERP sağlayıcılarının sürekli teslimat hazırlığı ve fiyat indirimleri için cevapları olmalıdır. Bunu sağlamak için endüstri uzmanlığı esastır. Orijinal Ürün Üreticilerinin (OEM) fiyat ayarlamaları ve indirimleri, değer zinciri üzerindeki tedarikçiler tarafından telafi edilmektedir. Bu da yüksek seviyede şeffaflık gerektirmektedir. Şirket anahtar figürleri, PPM değerleri, teslimat değerlemeleri – otomotiv alanı için tasarlanmış bir ERP sistemi, ancak bu bilgileri sağlamaktadır.

Bu Teknik Dokümanı Ücretsiz Olarak Hemen Edinin

“Orta Ölçekli Otomotiv İşletmeleri için ERP Seçimi” teknik dokümanı ile, otomotiv tedarikçilerinin ERP yazılımı seçerken göz önüne almaları gereken en önemli unsurları öğrenmenize yardımcı olacaktır.

Orta Ölçekli Otomotiv İşletmeleri için ERP Seçimi teknik dokümanını indirmek için tıklayınız.

Sponsored Content

29 ülkede, 65 iş ortağı ve 1.000’den fazla danışmanı ile 3.500′den fazla Küçük ve Orta Ölçekli (KOBİ) müşterisine 35 yıldır hizmet sunan abas, ürünü olan abas ERP ile müşterilerine standart ERP modüllerinin yanı sıra CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi), Mobil Çözümler, Business Apps, BI (İş Zekası), APS (İleri Planlama Çizelgeleme), DMS (Doküman Yönetim Sistemi), Proje Yönetimi, Konfigüratör, e-Fatura, e-Defter ve Webshop çözümlerini de sunmaktadır.