Mevcut durumuyla hiçbir zaman yetinmeyen abas, sürekli olarak ERP mobil uygulamalar deneyiminde devrim yaratmanın yeni yollarını arıyor. Müşterilerimizle görüştük ve onların kurumsal kaynak yönetiminden ne beklediğini araştırdık.

In-house mobil uygulama geliştiricilerimizden biri olan Gabriel Querbes’den, gelecek abas mobil uygulama güncellemeleri ve sürümleri ile ilgili bilgiler edindik.

 

Artan CRM işlevselliği

iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlar ve tabletler için kullanılabilen Müşteri İlişkileri Yönetimi mobil uygulamamız artık Windows ve Android ürünleri için de mevcut.

Çapraz platform işlevselliği ile birlikte, bir takım ek özellikler ve güncellenmiş bir kullanıcı arayüzü geliyor. Kullanıcılar, işlem geçmişleri de dahil olmak üzere müşterileri hakkındaki yeni ayrıntıları gözden geçirebilecekler. Ayrıca, yeni bir satış siparişi oluşturabilecek ve bir masaüstü terminali yerine direkt uygulamadan teklif verebilecekler. abas CRM, hatırlatıcıları ayarlama, bildirimleri otomatikleştirme, anında not alma ve tüm ilgili müşteri bilgilerini herhangi bir yerden erişilebilen merkezi bir konumda depolama fırsatını sunarak mobiliteden tam olarak yararlanır.

Yeni CRM uygulamasındaki Müşteri Detay ekranı.

Özellikle dünya genelindeki müşterilerinize odaklanabilmek için cihaz tabanlı global konumlandırma sistemleri kullanan CRM eşleştirme özelliği için oldukça heyecanlıyız. Herhangi bir araçla gitmeniz gereken yere kolayca gidebilirsiniz. abas CRM, kesin bir rota sağlamak için enlem ve boylam koordinatlarını kullanarak müşterilerin ofislerine veya tesislerine hızlı ziyaret planlaması yapar.

Elveda TCI, Merhaba Üretim

abas, Mobil Zaman Kaydı Arayüzünü birkaç yıl önce piyasaya sürdüğünde, kullanıcılar ortak bir terminalden çalışma saatlerini ve performans metriklerini izleyebilme yeteneğini çok sevmişti.

Gabriel, “TCI kiosk modunda çalışıyor, ki bu ortak cihazlarla üretim alanında çalışan müşterilerimiz için oldukça iyi ancak, mobil cihazları kiosk’lara tercih eden müşterilerimiz kadar değil.”

Yeni Üretim uygulamasındaki yeni günlük kayıt ekranıyla bir mobil cihazda süreyi izlemek son derece kolaydır.

Bu nedenle abas, güncellenmiş TCI mobil uygulaması olan Üretim’i kurdu. İşletmeler, paylaşılan terminaller için kiosk modu ile ya da tekil cihazlarda tek bir giriş için kullanıcı modu ile seçim yapabilir.

 

abas ERP mobil Üretim uygulamasından bir ekran görüntüsü 

İki yeni mobil ERP uygulamasına göz atın

abas ERP mobil uygulama kataloğuna yakında Servis ve Satış Noktası olarak iki yeni uygulama ekleyecek. Bu uygulamaların yapabileceklerine dair bazı bilgiler ise şöyle:

abas Servis, müşterilerinin servis taleplerini karşılayan endüstriyel işletmeler için nihai bir çözüm olacaktır. Kendi garanti programlarını yönetmek isteyen veya proaktif bakım paketleri sunan özel üreticiler için bu mükemmel bir çözümdür.

abas Satış Noktası, kullanıcıların yeni müşteri hesapları oluşturmalarına, mevcut müşteri kayıtlarının yerlerini tespit etmelerine, ürünleri taratmalarına veya dokunmatik olarak seçmelerine ve mobil cihazlarından bir kredi kartı okuyucusu ile müşterilerini telefonla aramalarına izin verecek.

Bu mobil ERP çözümlerinin her ikisi de, abas taraftarlarının heyecanla beklediği bir özellikle geliyor: çevrimdışı veri toplama ve senkronizasyon.

Geçmişte abas ERP mobil uygulamaları, verileri depolamak, göndermek ve almak için kablosuz bir bağlantıya ihtiyaç duyuyordu. Çapraz platform güncellemeler ve sürüm yükseltmelerin bu son durumunda -güvenilir bir bağlantıya sahip olun ya da olmayın- bir mobil cihazdan lokal olarak veri toplayabilme yeteneğini ekledik. Kullanıcılar Wi-Fi veya 4G’ye yeniden bağlandıklarında, abas uygulamaları depolanan bilgileri anında ERP ana kayıtlarıyla senkronize eder. Gabriel’in de -abas Servis uygulamasını bir örnek olarak kullanarak- açıkladığı gibi bu senkronizasyonlar aslında çift yönlü bir yol gibidir:

“Bir servis teknisyeni, tüm verilere erişebiliyorken, bütün bilgileri ana ERP sistemiyle senkronize edebilir. Daha sonra, gerçekten kötü bir sinyale sahip olan ya da hiçbir sinyal bulunmayan bir yere gittiğinde; burada ne yaptığını ne zaman yaptığını, hangi servis işlemlerini uyguladığını ve hangi ürünleri kullandığını görüntüleyebilir.”

Dahası, mobil senkronizasyon eski abas’a uyum sağlar ve böylece native kullanıcılar yeni bir ERP sistemine yeniden yatırım yapmaya gerek kalmadan bulut ERP benzeri yapıları kullanabilirler. Çalışanlar, tesis içerisindeyken güvenli bir bağlantı vasıtasıyla senkronizasyon yapabilir ve saha dışındayken verileri daha sonra ana kayıtlar ile entegre edebilmek için depolayabilirler. İşletmeniz için hangi ERP sisteminin doğru olduğundan emin değil misiniz? O halde 7 adımda doğru ERP sisteminin seçimi başlıklı dokümana bir göz atın.

Gelecekteki ürün güncellemeleri ve yeni uygulamaların yanı sıra ERP’deki ve endüstrinizdeki trendler hakkındaki en güncel bilgiler için abas Haberler sayfasını takip edebilirsiniz.

Sponsored Content

29 ülkede, 65 iş ortağı ve 1.000’den fazla danışmanı ile 3.500′den fazla Küçük ve Orta Ölçekli (KOBİ) müşterisine 35 yıldır hizmet sunan abas, ürünü olan abas ERP ile müşterilerine standart ERP modüllerinin yanı sıra CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi), Mobil Çözümler, Business Apps, BI (İş Zekası), APS (İleri Planlama Çizelgeleme), DMS (Doküman Yönetim Sistemi), Proje Yönetimi, Konfigüratör, e-Fatura, e-Defter ve Webshop çözümlerini de sunmaktadır.