IAS

Teknoloji firması IAS, Güney Kore’deki endüstri 4.0 teknolojilerinin kullanıldığı, tam entegre, yeni nesil otomotiv üretim fabrikası GGM’deki projesini başarıyla tamamladı. Firmanın caniasERP teknolojisini kullanarak ürettiği Hyundai Casper aracı kullanıcı ile buluştu. IAS yöneticileri, firmanın yönetim kurulu başkanı Yaşar Hakan Karabiber eşliğinde GGM fabrikasını ziyaret etti.

IAS

GGM’de canias4.0 Projesi Başarı İle Tamamlandı

IAS Güney Kore ve partneri Dfocus, Hyundai Motor Company & GwangJu Global Motors (GGM)’deki projesinin ilk faz çalışmalarına 2020 itibarıyla başlamıştı. 2021 yılı itibarıyla finans grubu modülleri, proje modülü ve insan kaynakları modüllerini canlı olarak kullanılmaya başlandı. 2021 yılının Eylül ayıyla beraber fabrikayla eş zamanlı olarak uçtan uca tüm üretim süreçleri canlı kullanıma alınarak, proje başarıyla tamamlandı. canias4.0 teknolojileri altında sunulan kurumsal kaynak planlama çözümü caniasERP kullanılarak üretilen Güney Kore’nin yeni nesil aracı Hyundai Casper ise hem ülkenin önemli devlet adamları hem de kullanıcılar tarafından büyük ilgi gördü. Otomotiv sektörünün önde gelen, uluslararası firması GGM’in canias4.0 ile gerçekleştirdiği başarılı proje, Türk basınında da ilgi görmüştü. IAS Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Hakan Karabiber’in de eşlik ettiği IAS yöneticileri GGM fabrikasını ziyaret ederek, burada gerçekleştirilen projeyi yakından inceledi. IAS yetkilileri, ilerleyen dönemlerde bu projenin referans alınarak aynı sektörde benzer projelerin de gerçekleşmesinin planlandığını söylediler.

Hyundai Casper canias4.0 Teknolojieri ile Üretildi

Hyundai Casper, 1000 cc’lik motor hacmi ile compact SUV araç kategorisinde piyasaya sürüldü. Gwangju Global Motors fabrikasında üretilen Casper araçlarının yıllık kapasitesi 100.000 araç olarak planlandı. ‘Case by Casper’ sloganıyla tanıtılan ve ileri teknoloji ile üretilen yeni nesil otomotiv, kullanıcılar tarafından da büyük ilgi gördü: Yalnızca aracın piyasaya sürüldüğü gün, üç aylık üretim kapasitesinden daha fazla sipariş kaydı oluşturulduğu açıklandı. Ülkede ‘başkanın arabası’ olarak anılan otomobilin aldığı olumlu tepkilerden büyük ölçüde etkilenen Hyundai, 2023’te Casper’ın elektrikli versiyonunu piyasaya sürmeyi planladığını duyurdu. IAS Güney Kore ve partneri Dfocus ile başarılı bir çalışma gerçekleştiren Hyundai GGM, Güney Kore pazarı ve diğer ülkelerdeki benzer iş modelleri için canias4.0 projesini ‘Referans Proje’ olarak kullanacağını belirtti.