ERP HABER – Bilişim, teknoloji üretimi ve yönetim danışmanlık alanlarında çalışmalarını sürdüren Enfotek, şirketler için hızlı iş yazılımı geliştirme platformu ERM XRAD’i sundu. Altı yıllık bir Ar-Ge çalışmasının sonucu olan platform, projelerin kısa sürede düşük maliyetle gerçekleştirilmesine olanak tanıyor. Enfotek ERM XRAD ile kendi geliştirdiği uygulamaların dışında yazılım projeleri geliştirmek isteyen çözüm geliştiriciler, kendi ERP çözümlerini geliştirmek isteyen kurumsal şirketler için de çözüm sunuyor.

Geliştirme Platformu – ERM XRAD

Sektör bağımsız her ölçekte şirkete hitap eden çözüm, şirketlere düşük yatırım bütçeleriyle iş süreçlerine uygun, gelişime açık projeleri kod yazmadan kısa sürede gerçekleştirme olanağı sunuyor. Platform şimdiye kadar konfeksiyon, tekstil, mümessillik, mobilya, otomotiv yan sanayi şirketleri için geliştirilen sekiz farklı ERP çözümüyle 50’ye yakın şirkete sunulmuş durumda. Çözüm ayrıca gelişen ve değişen pazar koşullarına paralel olarak kendini geliştiren bir yapıya sahip. Platform müşteri ihtiyaç ve taleplerine göre de uyarlanabiliyor.

Kod yazılımı gerektirmeyen ve algoritmik iş modeli oluşturma sürecini kısaltan hazır tasarım özelliğine sahip çözüm, sektörel iş süreçlerine odaklanan ve yazılım geliştirme tecrübesi olmayan insan kaynağının bile iş yönetim yazılımları geliştirmesine olanak tanıyor. Bu sayede sektörel deneyime sahip, iş süreçlerine odaklı teknik uzmanlardan oluşan daha küçük tasarım gruplarıyla kapsamlı yazılım projelerinin hayata geçirilmesi hedefleniyor. Yazılım uzmanlarının proje geliştirme zaman ve maliyetlerini düşüren platform, hizmet kalitesini artırmayı amaçlıyor. Çözümün, bütün işletim sistemleriyle uyumlu çalışması konusunda çalışmalar sürdürülüyor. Platform bağımsız altyapının bir parçası olarak mobil ağ ve web uygulamalarının yanı sıra bütünleştirme konusunda çalışmalar devam ediyor.