SAP’li Almanya, Brezilya’yı hem de Güney Amerika’da tarihi skorla mağlup etti. SAP Match Insights solution for football çözümünü kullanan Panzeler, Sambacıları ilk yarısı 5-0 biten mücadelede 7-1 yenerek finale yükseldi.

SAP AG at Cebit 2013 in Hannover on Tuesday March 5, 2013. SAP and DFB Announcement - Wolfgang Niersbach President, DFB Gerhard Oswald, Member of the Executive Board of SAP AG Application Development and Support The photographer didn't do any written arrangement on publication of the photos with the subjects shown in the photo. Any publication is the risk of the Customer. Die Zustimmung der Abgebildeten zur Veroeffentlichung des Fotos ist vom Fotograf nicht schriftlich abgeklaert. Eine Veröffentlichung liegt im Risiko des Auftraggebers.

SAP AG at Cebit 2013 in Hannover on Tuesday March 5, 2013.

Fubolu ve sporu bir üst seviyeye taşımak için SAP ile Alman Futbol Federasyonu, SAP Match Insights solution for football çözümü sayesinde dünya kupasında başarıya odaklanmıştı. 7-1 lik Brezilya galibiyeti projenin ne denli başarılı olduğunu tüm Dünya’ya göstermiş oldu.

Dünya kupasında mücadele eden Alman futbol Takımı şu anda SAP ile DFB nin ortaya çıkardığı bu çözümüm sonuçları ile sahaya çıkıyor.

SAP HANA platform üzerinde çalışan bu çözüm, antreman analizleri, hazırlık maçları ve turnuvaları kolaylaştırarak çok daha verimli sonuçlar alınmasına olanak sağlıyor.

sap_sports_training_analysis_2014_0022

Bu çözüm ayrıca teknik direktörler, antreman koçları ve futbolcu ajanları için oyuncuyu geliştirmek ve maximum veri almak için karışık datalar arasında boğulmasını önleyerek doğru sonuçları kolayca önlerine sunuyor.

Bu projenin hedefi, Alman milli takımının dünya kupasında sahadaki performansını ve aldığı sonuçları arttırmak ve Dünya kupasını kazanmak olarak açıklanıyor.

SAP Match insight’in kolay kullanıcı arayüzü sayesinde teknik adamlar ve hatta oyuncuların kendisi tarafından kullanılıyor. Bunun sonucunda takım içinde interaktif bir diyalog oluşarak oyuncular da takım arkadaşlarının eksik yönlerini bilerek sahada birbirlerine yardımcı oluyorlar.

SAP Hana üzerinde veri anlık olarak güncellenerek maç esnasında bile teknik adamların doğru kararlar almasına olanak sağlayan çözüm, bulut tabanlı olduğu için dünyanın her yerinden çalışıyor.