e-Dönüşüm®’ün Türkiye’deki öncü firmalarından biri olan FIT Solutions, genişletilen e-Defter ve e-Fatura kullanım zorunluluğu konularında bilgi verdi. 2016 yılı Ocak ayı itibariyle iki buçuk katına çıkacak e-Dönüşüm® talebini karşılamak için FIT Solutions’ın altyapısı şimdiden hazır. FIT Solutions CTO’su Koray Gültekin Bahar: “Biz regülasyonlara geldikten sonra değil gelmeden adapte oluyoruz. e-Mutabakat, e-Denetim, e-Ödeme gibi katma değerli diğer çözümlerimizle de müşterilerin gelecek ihtiyacına şimdiden hazır durumdayız” dedi.

koraygultekinbahar3

20.06.2015 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan 454 Sıra Numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği değiştirilerek, şirketlerin e-Defter ve e-Fatura kullanma zorunluluğunun kapsamı genişletiliyor. Buna göre yıllık geliri 10 milyon TL ve üzerindeki vergi mükelleflerinin tamamına e-Fatura ve e-Defter kullanım zorunluluğu getiriliyor. Yılsonuna kadar 30 bin yeni mükellef e-Fatura ve e-Defter kullanmaya başlayacak.

e-Dönüşüm®’ün Türkiye’deki löncü firmalarından biri olan FIT Solutions sektöre yeni girecek bu mükelleflerin tüm ihtiyaçlarını karşılamaya hazır bir yapı sunuyor. FIT Solutions CTO’su Koray Gültekin Bahar konu hakkında “2016 Ocak ayı itibariyle Türkiye’de toplam 50 bin şirket e-Defter ve e-Fatura kullanıyor olacak. Bugün 20 bin mükellef 10 milyon e-Fatura üretiyorlar ve 6 milyonu FIT Solutions tarafından yönetiliyor. 2016 Ocak ayında fatura sayısının 25 milyona çıkması bekleniyor. FIT Solutions olarak 40 farklı muhasebe sistemi ile entegre çalışmamızın yanında, ING Bank ile ilk özel entegratör banka sistemini kurduk. Ayrıca Turkcell ile de iş ortaklığımız sayesinde bulut e-Defter hizmeti veriyoruz. Buna ek olarak zorunlu olan e-Fatura ve e-Defter’e ek olarak e-İmza ve KEP dahil paketler sunabiliyoruz” diyerek açıklama yaptı.

Kapınıza kadar gelen e-Dönüşüm® hizmeti

FIT Solutions Kayseri, Bursa, İzmir, Antalya, Ankara, Adana, İstanbul Avrupa ve İstanbul Anadolu bölgelerindeki danışmanları ile şirketlerin e-Dönüşüm® ihtiyaçlarını doğrudan şirketlere giderek belirleyebiliyor. Ayda 100 TL’den başlayan fiyatlarla şirketlerin e-Fatura ve e-Defter geçişlerini, bir gün içerisinde sorunsuzca hallediyor. e-Fatura ve e-Defter haricindeki tüm çözümler ise e-Dönüşüm® paketi içerisinde müşteriye sunuluyor. Koray Gültekin Bahar verdikleri hizmetler hakkında: “Kullanım ihtiyacının büyümesi ve küçülmesi durumunda veri kaybı olmayan en güvenli çözümleri sunuyoruz. Bizi kullanan müşterilerimiz bundan sonra gelecek tüm regülasyonlara karşı bir adım önde başlıyor. Çünkü biz regülasyonlara geldikten sonra değil gelmeden adapte oluyoruz. e-Mutabakat, e-Denetim, e-Ödeme gibi katma değerli diğer çözümlerimizle de müşterilerin gelecek ihtiyacına şimdiden hazır durumdayız” dedi.

Eğitim ve seminerler ile yeni mükelleflere e-Dönüşüm® desteği

FIT Solutions, bu yıl gelecek olan yeni 30.000 mükellefin eğitilmesi ve bilinçlendirilmesi için aktif olarak eğitim ve seminerler de düzenliyor. SMMM’ler (Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler) ile yakından çalışan FIT Solutions, şirketleri e-Dönüşüm ile elde edilecek ekonomik, çevresel ve katma değerli faydalar konusunda bilgilendiriyor. Örneğin FIT e-Fatura Hizmeti sayesinde birim başı ortalama 6 TL olan kağıt fatura maliyetleri, elektronik faturada 2 kuruşa (0,2 TL) kadar düşüyor. 2010 yılından beridir elektronik ortamda hazırlanan milyonlarca fatura sayesinde gereksiz ağaç kesimi engellenmiş oluyor ve şirketlerin karbon ayak izi azaltılıyor.