ERP HABER – Türkiye’nin iki büyük ERP yazılım firması Logo ve Netsis Ortak oluyor. Logo Yazılım, Netsis Yazılım Sanayi ve Ticaret AŞ’den hisse alımı ile ilgili ön görüşmelere başlandığını borsaya bildirdi.

Logo yazılım netsis e ortak oluyor

Şirketin Kap açıklamasında şu bilgi yer aldı:

Şirketimiz ile Netsis Yazılım Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında, Netsis Yazılım Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den hisse alımı ile ilgili olarak bağlayıcı olmayan ön görüşmelere başlanmıştır. Bu görüşmelerin sonucu olan somut gelişmeler daha sonra kamuya, usulüne uygun olarak açıklanacaktır.

Kısa süre önce, 48 milyon TL karşılığında % 34,6 hissesini İngiliz EAS Solutions SARL firmasına satan Logo Yazılım, kendisiyle aynı alanlarda hizmet veren Netsis Yazılım’a ortak olacağını duyurdu. Logo Yazılım’dan Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Şirketimiz ile Netsis Yazılım Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında, Netsis Yazılım Sanayi ve Ticaret A.Ş.’den hisse alımı ile ilgili olarak bağlayıcı olmayan ön görüşmelere başlanmıştır. Bu görüşmelerin sonucu olan somut gelişmeler daha sonra kamuya, usulüne uygun olarak açıklanacaktır.”

1984 yılında kurulan Logo Yazılım, KOBİ’lere yönelik ERP ve diğer yazılımları geliştiriyor ve satıyor. % 29.6’sı halka açık olan ve 25 milyon lira sermayesi bulunan Logo Yazılım’ın değeri, Borsa İstanbul’da dün oluşan fiyatlarla 115 milyon liranın üzerinde bulunuyor.