Nebim; Türkiye’nin önde gelen perakendeci, toptancı ve üretici markalarının tercih ettiği ERP yazılımı olan Nebim V3’ün 18.10 versiyonunu kullanıcılarına sundu. Bu versiyonda; satın alma talep yönetiminden depo raf envanter yönetimine, İstanbul Havalimanı’ndaki gümrüksüz satış mağazalarının yönetiminden reyonda mobil cihazlar üzerinden satışa, farklı teslimat seçeneklerinden optik sektörüne yönelik Medula ve e-Reçete entegrasyonuna kadar birçok yeni uygulama ve özellik yer alıyor.

Bu versiyonda sunulan yeniliklerin ve düzenlemelerin detaylı dokümantasyonu Nebim’in Web sitesindeki “Nebim V3 Ver.18.10 Versiyon Yenilikleri” sayfasında yer almakta olup, öne çıkan yenilikler aşağıda özetlenmiştir.

Nebim V3

Satın Alma Talep Yönetimi

Nebim V3’e eklenen yeni “Satın Alma Talep Yönetimi” uygulaması sayesinde, daha önce e-posta veya Microsoft Excel üzerinde yürütülen satın alma taleplerinin takibi, artık Nebim V3 ERP içerisinden kontrollü bir şekilde yapılabiliyor. Geliştirilen uygulama sayesinde firmada satın alma işlemlerini gerçekleştirecek roller tanımlanabiliyor, satın alınacak ürünler, malzemeler, masraflar ve sabit kıymetler için departman talep limitleri ve onay kuralları belirlenebiliyor. Satın alma taleplerinin eğer mümkün ise envanterden karşılanabilmesi ve satın alma talebi ile ilişkili tekliflerin ERP’de kayıt altına alınması sağlanıyor.

Depo Raf Envanter Yönetimi

Nebim V3’e eklenen bir diğer yeni uygulama olan “Depo Raf Envanter Yönetimi” sayesinde, ürünlerin depoya giriş ve çıkışları esnasında depoda bulunacakları bölümler (raflar) ve çıkışın yapılacağı raflar kullanıcı tarafından seçilebiliyor. Ayrıca raflar arası transfer işlemleri yapılabilmesi, raf envanterlerinin oluşturulabilmesi, raf sayım ve raf eşitleme işlemleri ile raf bazında stok düzeltme işlemlerinin yapılabilmesi sağlanıyor.

İstanbul Havalimanı Gümrüksüz Satış Mağazalarının Yönetimi

Nebim V3’e eklenen yeni “Unifree ve Gümrük Entegrasyonu” sayesinde İstanbul Havalimanı’nın gümrüksüz satış bölgesinde mağazaları olan firmalar, ihracat yaparak gümrüksüz satış mağazalarına ürün sevk ve mağazada kabul işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Gümrüksüz satış mağazalarındaki satış ve iade işlemleri, yolcu pasaport ve uçuş bilgilerini de kapsayacak şekilde, İGA’nın belirttiği üzere Unifree ile entegre bir şekilde yapılıyor. Ayrıca satış esnasında, mevzuata uygun olarak, anlık gümrük entegrasyonu da sağlanıyor. Bu entegrasyon, parfüm gibi ürünlere özgü mililitre birim cinsi tanımlamalarını ve eşleştirmelerini, alışveriş limitlerinin belirlenmesini ve satış işlemi esnasındaki limit kontrollerini de içeriyor.

Blog haberini okumak için tıklayın>

Nebim V3 Guided Sales Mobil Uygulamasıyla Kasaya Gitmeden Reyonda Satış

Mağazalardaki satış danışmanlarının, müşterilere reyonda kişiselleştirilmiş satış fırsatları sunabilmelerini sağlayan Nebim V3 Guided Sales uygulamasına yeni özellikler eklendi. Müşterinin reyonda seçtiği ürünlerden oluşturulan alışveriş sepetine her ürün eklendiğinde, geçerli olan indirim kampanyaları anlık olarak uygulanıyor ve indirimler cihaz üzerinde gösteriliyor. Ayrıca, seçilen ürünlerden oluşturulan reyon fişinin Nebim V3 POS kasa sistemine gönderimine ve satışın kasada tamamlanmasına alternatif olarak, satışın reyonda kasaya gitmeden, Guided Sales uygulaması üzerinde tamamlanabilmesi de sağlanıyor. Yeni desteklenmeye başlanan reyonda satış yönteminde, Hugin VX 675 mobil EFT-POS özellikli YN ÖKC ile kredi kartı ödemesi alınıyor ve Guided Sales uygulaması ÖKC ile TSM üzerinden anlık entegrasyon sağlayarak satış işlemini tamamlayabiliyor.

 Blog haberini okumak için tıklayın>

Müşteri Sadakat Puanlarının Ödeme Aracı Olarak Kullanımı

Merkezlerinde Nebim V3 ERP ve mağazalarında Nebim V3 POS kullanan firmalar, perakende müşterilerine sadakat puanları kazandırabiliyor. Kazanılan bu puanlar, daha sonraki alışverişlerde müşteriler tarafından indirim (iskonto) olarak kullanılabiliyor. Nebim V3’ün yeni versiyonuyla birlikte, kazanılan puanların indirim olarak kullanılmalarına alternatif olarak, firma tercihine göre ödeme aracı olarak kullanılabilmeleri ve gider başlığı altında muhasebeleştirilebilmeleri de destekleniyor.

 Aynı Sipariş Satırına Birden Fazla Teslim Tarihi Girilebilmesi

Yeni versiyon ile birlikte, siparişlerde satır bazında farklı teslim lokasyonları belirtebilmenin yanı sıra farklı teslim tarihlerinin girilebilmesi de destekleniyor. Bu sayede kullanıcıların sipariş sonrası rezervasyon, sevk emri, paketleme, irsaliye, fatura süreçlerinde kısıtlama yaşamadan, sevkiyat işlemi yapılırken öncelikli olarak gönderilmesi gereken miktara göre işlem yapabilmeleri sağlanıyor.

 Cep Telefonu veya Tablet Üzerinden Kullanılabilen İstihbarat Anketi

Nebim V3’ün taksitli satış sektöründe faaliyet gösteren firmalara özel geliştirdiği yeni bir özellik sayesinde sahada çalışan istihbaratçılar, istihbarat anketini sahada kullandıkları mobil cihazlarda yapabiliyorlar. Geliştirilen Web tabanlı yeni uygulama sayesinde istihbaratçıların Nebim V3’e e-posta, telefon numarası veya Nebim V3 kullanıcı grubu ve kodu ile bağlantı kurabilmeleri ve sorumluluk bölgelerindeki teslimatı yapılacak siparişler için müşteri anketlerini sahada yapabilmeleri sağlanıyor.

Optik Perakendecileri için Medula ve e-Reçete Entegrasyonu

Nebim V3’ün Medula sistemi ile entegrasyonu sayesinde; SGK güvencesine sahip müşterilerin, aldıkları reçetelere istinaden sahip oldukları cam ve çerçeve haklarının anlık olarak sorgulanabilmesi ve kurum katkı tutarlarının reçete üzerine yansıtılabilmesi sağlanıyor. Ayrıca Medula sistemindeki e-Reçeteler Nebim V3’e aktarılabiliyor ve Nebim V3’ten manüel girişi yapılan kâğıt reçeteler de Medula sistemine aktarılabiliyor.

Nebim V3 Optik Çözümleri broşürü için tıklayın>

18.10 Versiyon Yenilikleri Hakkında Detaylı Bilgi

Versiyon ile gelen yeniliklerin daha detaylı anlatıldığı “Nebim V3 Ver.18.10 Versiyon Yenilikleri” dokümanı, Nebim’in Web sitesinden indirilebilir.

Nebim V3 kullanıcıları, versiyon ile gelen yeniliklerin de tanıtıldığı sınıf eğitimleri hakkında detaylı bilgiyi, Nebim’in Web sitesindeki Eğitim Takvimi sayfasından takip edebilirler. Ayrıca Nebim V3 kullanıcıları, Nebim’in kullanıcılarına NebimExtra versiyon güncelleme ve destek anlaşması kapsamında sunduğu eğitim portali olan Nebim Akademi’ye yüklenecek olan versiyon yenilikleri eğitimlerini ve videolarını da izleyebileceklerdir.

18.10 Versiyonunu Yüklemek ve Daha Fazla Bilgi İçin

NebimExtra versiyon güncelleme ve destek anlaşması olan firmalar ve uyarlama projeleri devam etmekte olan firmalar, Nebim V3’ün yeni versiyonunu yüklemek için destek sorumluları ile iletişime geçebilirler. NebimExtra anlaşması olmayan firmalar ise yeni versiyon ve NebimExtra versiyon güncelleme ve destek anlaşması hakkında daha fazla bilgi edinmek için müşteri temsilcileri ile görüşebilirler.