Bulut Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP), günümüzde üretim kuruluşları tarafından daha sık kullanılmaktadır. Uzaktan çalışmanın ve modern yeniliklerin yükselişinden etkilenen üreticiler, rekabetçi kalmalarına yardımcı olmak için bulutu seçiyor.

bulut

Bulut ERP, kuruluş genelinde iş operasyonlarını yönetir, düzene sokar ve veri güvenliğini sağlar. İş akışının sorunsuz entegrasyonunu sağlar. Yöneticilerin zamandan ve paradan tasarruf etmek için kaynakları izlemesine olanak tanır. Daha fazla üretkenlik, daha düşük maliyetler ve daha iyi içgörü ile üreticiler daha hızlı büyüyebilir.

Üretim işiniz için ERP’yi düşünüyorsanız, değerlendirmek için birden fazla seçenek var. Ancak dağıtım açısından bulut ERP sizin için anlamlı mı?

Bulut ERP, kullandıkça öde temelinde internet üzerinden erişim sağlayan bir Hizmet Olarak Yazılımdır (SaaS). Tedarikten satışa, finanstan İK’ya ve üretimden hizmetlere kadar tüm iş süreçlerini birbirine bağlar. Cloud ERP, bilgileri bulut sunucularında güvenli bir şekilde depolar, çalıştırmak ve sürdürmek için minimum BT personeli veya kaynağı gerektirir. Çevrim içi olarak tutulan işle ilgili verilerle, dosya yüklemek ve indirmek zorunda kalmadan insan hatalarından kaçınılır.

Bulut ERP, %26 daha kısa sürede yatırım getirisi sağlar. Uygulaması, şirket içi bir çözümden daha hızlıdır. Bulut ERP’nin toplam sahip olma maliyeti daha düşüktür ve iyileştirme teknolojisine kolayca erişilebilir. Daha fazla bağlantı ile karar vericiler ihtiyaç duydukları bilgilere hızla erişebilir. İş süreçleri daha hızlı tamamlanır, dahili program uyumu ve zamanında teslimat artar. Bunlar üreticiler için önemli faktörlerdir.

Şirket içi ERP, bulunduğunuz yerdeki yerel sistemlere ve sunuculara kurulur. Şirket içi ERP’ye internet üzerinden erişilmez ve farklı el cihazlarında kullanılamaz. Bu nedenle bulut tabanlı ERP yazılımları günümüzde birçok işletme tarafından tercih edilmektedir.

Bulut ERP yazılımının üreticiler için faydaları nelerdir?

  1. Bakım ve yükseltmeler için daha düşük maliyet sunar.

  2. Şirket içi ERP’ye kıyasla daha hızlı ve esnektir.

  3. Daha iyi güvenlik, veri yedeklemeleri ve olağanüstü durum kurtarmalarına sahiptir.

  4. Sürekli iş yeniliği, yeni yetenekler ve değişen iş modelleri sunar.

  5. Bağlantısız sistemleri ortadan kaldırırken iş akışlarını otomatikleştirir.

  6. Değişiklikleri tahmin etmek, eğilimleri görmek ve süreçleri iyileştirmek için gerçek zamanlı analitik sağlar.

  7. Modern kullanıcı arayüzünün (UI) mobil ekranlara sığmasını sağlar.

  8. Daha fazla üretkenlik için gelişen teknolojilerle bütünleşir.

  9. Daha yüksek verimlilik ve daha düşük maliyetlerle kârlılığı artırır.

  10. İşletmenizin büyümesiyle birlikte ölçeklenir.

Bulut ERP, tüm verileri tek bir platformda toplayarak iş çevikliğini, üretkenliği artırır ve maliyetleri düşürür. Üretim için modern bulut ERP, üreticilerin iş modellerini yenilemesine, süreçleri otomatikleştirmesine ve yapay zekâ ve makine öğrenimini kullanarak içgörüler sağlamasına yardımcı olabilir. Bulut ERP sağlayıcıları, çift katmanlı bir veri güvenliği için verilerin saha dışında yedeklenmesine sahiptir. Bir veri ihlali durumunda, hızlı bir şekilde çalışmaya başlamak için veriler yedekten geri yüklenebilir.

Sonuç

Şirketinizin büyümesine yardımcı olabilecek uçtan uca bir ERP çözümü arıyorsanız, dağıtım seçeneğini belirlemek önemlidir. Bulut, süreçleri otomatikleştirerek ve düzene sokarak mevcut iş fonksiyonlarını dönüştürebilir.

NetSuite, üreticiler ve distribütörler için uçtan uca bir kurumsal kaynak planlama çözümüdür. Bilgileri gerçek zamanlı olarak ayarlamanıza ve güncellemenize olanak tanır. Netsuite bulut çözümü, tablet ile fabrika faaliyetlerini, envanter işlemlerini ve üretim süreçlerini her yerden görüntülemenizi sağlar. NetSuite Üretim Sürümü, finans ve muhasebe, envanter ve sipariş yönetimi, CRM ve pazarlama ve e-ticaret için hazır roller, raporlar, KPI’lar ve gösterge panelleri ve daha fazlasıyla uçtan uca bir bulut sistemi sunar.

NetSuite Üretim Sürümü hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

NetSuite Üretim Sürümü Broşürünü indirebilirsiniz.

Bulut ERP