Tavsan

İş süreçlerini caniasERP ile yöneten Tavsan Tavukçuluk, canias4.0 IoT Çözümü projesini de başlattığını duyurdu. CEO’su Hilmi Bilgin “canias4.0 IoT ile doğru analizleri yaparak geliştirmemiz gereken yönlerimizi keşfetmek istiyoruz” dedi.

Kümes hayvancılığının ihtiyaçlarına yönelik yemleme, sulama, ısıtma, havalandırma, soğutma, aydınlatma, yem siloları, yem nakil sistemleri, otomatik folluk sistemleri, yumurta tavuğu kafes sistemleri, dijital ve bilgisayarlı kontrol sistemleri üreten Tavsan Tavukçuluk Ekipman Sanayi ve Ticaret A.Ş. Türkiye’nin en köklü firmalarından biri. Faaliyetlerini yurt içi ve yurt dışında büyük başarı ile sürdüren firma, uzun yıllardır iş süreçlerini caniasERP ile yönetiyor. Sanayide dijitalleşmeye önem veren ve bunu öncelikli hale getiren Tavsan Tavukçuluk, IAS ile olan işbirliğini bir adım öteye taşıyarak canias4.0 IoT Çözüm’ünü kullanmaya başlayacaklarını duyurdu. Gerçekleşen kick off toplantısı ile canias4.0 IoT projesi başlatıldı. Proje tamamlandığında Tavsan Tavukçuluk, üretim süreçlerinin tamamını canias4.0 IoT ile yönetecek.

“canias4.0 IoT Projesine Güveniyoruz”

IAS IoT Ürün Müdürü İbrahim Tataroğlu’nun detaylı bir sunum gerçekleştirdiği canias4.0 IoT Çözümü kick off toplantısında, Tavsan Tavukçuluk CEO’su Hilmi Bilgin de proje hakkında görüşlerini iletti: “IAS ile çok uzun yıllardır çalışıyoruz. Bugüne kadar da beklentilerimizi hep karşıladı. Yazılım projeleri vizyon ve talep üzerine ilerliyor, kullandıkça da gelişiyor. Bu noktada da IAS ile çok uyumlu çalıştığımız için IoT’de de birlikte çalışmayı uygun gördük. Başarılı olacağına inanıyoruz; iki firma da birbirini tanıyor. IAS danışmanlarının bizim için yaptığı birçok özel geliştirme var, süreçlerimizi iyi biliyorlar. IoT’de de yazılımın iletişim kuracağı, verileri toplayacağı yer caniasERP olduğu için bunu canias4.0 IoT Çözümü ile yapmayı doğru bulduk. canias4.0 IoT projesine güveniyoruz. Üretimdeki performansı izlemek, verileri toplamak ve topladığımız bu verilerle birlikte iyileştirme yapabilmeyi hedefliyoruz. Bu veriler olmadan neye ihtiyacımız olduğunu, hangi konularda eksik olduğumuzu görme şansımız yok. Bu nedenle dijital dönüşüm sürecimize IoT’yi de dahil etmeye karar verdik. Doğru analizleri yaparak geliştirmemiz gereken yönlerimizi keşfetmek istiyoruz.”