itelligence Türkiye’ye ait hisselerin itelligence AG’ye devredilmesine ilişkin satın alma sözleşmeleri 6 Eylül tarihinde sonuçlandı. Bu sözleşmelerin önümüzdeki günlerde yürürlüğe konması bekleniyor; itelligence AG böylece itelligence Türkiye’nin tek hisse sahibi olacak. Yeni CEO olarak Dr. Abdülbahri Danış atandı.

itelligenceDaha önce yüzde 92,5 hissesine sahip olduğu itelligence Türkiye’nin kalan hisselerini de satın alarak Türkiye pazarındaki yatırımlarına devam ediyor. KOBİ (SME) sektöründe dünyanın en başarılı SAP danışmanlık firmalarından olan itelligence AG,aynı zamanda dünyada en çok ödüle sahip SAP iş ortaklarından biri.

itelligence AG CEO’su Norbert Rotter:“itelligence Türkiye’nin hisselerinin yüzde 100’ünün alınmasıyla birlikte, Türkiye pazarında önde gelen SAP iş ortaklarından biri olarak, ilk sırada yer alma hedefimize yönelik kanıtlanmış ve başarılı stratejimizi sürdürüyoruz. Türkiye, en hızlı büyüme gösteren şubelerimizden biridir.Türkiye pazarındaki müşterilerimize derin bağlarla bağlıyız ve büyüme konusundaki kararlılığımızı önümüzdeki yıllarda da sürdürmek istiyoruz. Yeni CEO’muz Dr Abdülbahri Danış’ın, yönetim ekibiyle birlikte sergileyeceği güçlü liderlik ile bizleri ileride daha büyük başarıların beklediğinden hiç şüphem yok.

Yeni CEO Dr Abdülbahri Danış da konuyla ilgili olarak,“Pazar liderliğimizi koruma hedefimizi sürdüreceğiz. SAP teknolojisi ile derin bilgiye sahip danışmanlardan oluşan kombinasyonun artı değer ve yeni iş stratejileri konusunda müşterilerimize sağlayabileceği etkililiği belirginleştirecek yeni, çekici kariyer fırsatları sunmaya devam edeceğiz.

itelligence Türkiye’de Şubat 2012’de Satış Direktörü olarak göreve başlayan Dr Abdülbahri Danış, Temmuz 2014’ten bu yana Satış ve Profesyonel Hizmetler Genel Müdürü olarak satış ve proje ekiplerine liderlik yapıyordu.

CEO Danış, “2000 yılından bu yana dünyada ve Türkiye’de yarattığımız değeri zenginleştirmeye devam ettik ve hem global hem lokalde müşterilerimizin kurumsal dönüşüm süreçlerini başarıyla yönettik,” diyor ve şunu ekliyor: “Son 3 yılda 3,5 kat büyüme kaydettik. Bu gelişmeyi gelecekte de sürdürecek ve lider konumumuzu koruyacağız.”

Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlayan Dr Abdülbahri Danış aynı üniversitede pazarlama alanında doktorasını yaptı. İş hayatına 1997 yılında Shell’de başlayan Dr Abdülbahri Danış, 1998 – 2009 yılları arasında çeşitli görevler üstlendiği SAP Türkiye’de en son Stratejik Müşteriler Yöneticisi olarak görev aldı ve bunu takip eden yıllarda Türk Hava Yolları’nda SAP projelerinden sorumlu Başkan Yardımcısı pozisyonunu üstlendi. Son olarak Temenos’ta Ülke Müdürü ve MENA bölgesinden sorumlu Satış Müdürü görevlerinde bulundu.