çözüm ortakları

Nebim tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Çözüm Ortakları Zirvesi, bu yıl 28 Şubat-2 Mart Tarihleri arasında yaklaşık 250 kişinin katılımıyla, Antalya Rixos Premium Belek’te gerçekleştirildi.

çözüm ortakları

Nebim’in 2018 değerlendirmelerinin ve 2019 hedeflerinin paylaşıldığı sunumlar ile başlayan zirvede, yazılım ve perakende sektörlerini etkileyen teknolojik trendlere, mevzuattaki yeniliklere ve Nebim V3 yol haritası kapsamında geliştirilmekte olan yeniliklere değinildi. Zirvede Nebim ailesine katılan yeni yurtdışı çözüm ortakları tanıtılırken, Nebim destek organizasyonu ve çözüm ortakları eğitim planı katılımcılar ile paylaşıldı.  6 ayrı oturumda 18 farklı konu başlığında paralel ürün tanıtım oturumlarının yer aldığı zirve, ödül töreniyle sona erdi.

Nebim Çözüm Ortakları Ağı Yurtiçi ve Yurtdışında Genişlemeye Devam Ediyor

Zirvenin açılış konuşması Nebim Genel Koordinatörü Sedat Taşçı tarafından gerçekleştirildi. Taşçı; Nebim çözüm ortakları ağının Nebim ailesine katılan yurtiçi ve yurdışı yeni çözüm ortaklarıyla genişlemeye devam ettiğini ve tüm çözüm ortakları insan kaynağının uzmanlıklarını artırabilmek için planlanan eğitim programından bahsetti. Nebim V3’lü firma sayısının artmaya devam ettiğine değinen Taşçı, 2019 yılı için ön görülen sektörel açılımı ve Nebim V3’ün amiral ürünlerine ve hizmetlerine özgü eylem planlarını katılımcılar ile paylaştı.

2019 Nebim Pazarlama Hedefleri

Nebim Pazarlama Müdürü Abdullah Bekmezci, Nebim pazarlama iletişim planlarını çözüm ortakları ile paylaştı. 2019 pazarlama hedefleri ile sunumuna başlayan Bekmezci; 2019 yılında gerçekleştirilecek etkinlik ve seminerler, dahil olunacak fuarlar ve organizasyonlar hakkında bilgi verdi.  Bekmezci konuşmasını, Sosyal Medya projesinin etkilerinden ve 2019 yılında planlanan reklam stratejisi hakkında bilgi vererek tamamladı.

Nebim V3 Yol Haritası

Zirve, Nebim iş analistlerinin sunumu ile devam etti. Nebim iş analistleri, Özge Üney ve Özgür Dener, Nebim V3’ün 2019 yol haritasında yer alan ve Nisan ve Kasım versiyonları ile yayınlanması planlanan yeni geliştirmelerle ilgili detayları Nebim çözüm ortakları ile paylaştılar.

Özge Üney ve Özgür Dener’in değindikleri Nebim V3 yenilikleri arasında; e-Defter 2.0, DBS (Doğrudan Borçlandırma Sistemi), sevkiyat süreç kontrolleri, satın alama teklif süreç yönetimi, bulut tahsilat ile banka hesap entegrasyonu, Nebim V3 Pos için müşteri ekranı gibi yenilikler yer aldı.

Nebim Dağıtım Kanalı Destek Organizasyonu ve Destek Süreçleri

Nebim Destek Müdürü İlhan Yalçın ve Nebim Çözüm Ortakları Proje Destek Müdürü Doğu Saraçoğlu, Çözüm Ortaklarına verilen destek süreçlerinin içeriği, destek ekibinin organizasyonunu ve gelişen destek anlayışını anlatarak sunumuna başladı. Yalçın ve Saraçoğlu, müşteri memnuniyeti için öngörülen prensipler, case yönetim süreçleri, destek sürecinde dikkat edilmesi gereken noktalar ve Nebim destek ekibinin de katılımıyla sık karşılaşılan sorunlar hakkında bilgi paylaştılar. Yalçın ve Saraçoğlu, 2019 yılı içinde Nebim destek operasyonunun gelişmeye devam edeceğini ve yüksek çözüm ortağı ve yüksek müşteri memnuniyeti sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Nebim ve Çözüm Ortakları için Uzmanlık Eğitimleri

Eğitim Müdürü Serdar Şeremet ve Verimlilik Müdürü Onur Kolsuz, Nebim’in eğitim portali olan Nebim Akademi’de geldikleri son durumdan bahsedip yayınlanan eğitim videoları hakkında bilgi verdiler. Nebim personeli ve çözüm ortakları personelinin Nebim V3 uygulamaları ile ilgili uzmanlık kazanmalarının önemine değinerek bu kapsamda düzenlenen eğitim programından ve takviminden bahsettiler.

Paralel Oturumlar ile Nebim V3 Ürün Tanıtımları Gerçekleşti

Zirvede, ana oturumların ardından üç ayrı salonda paralel oturumlar gerçekleştirildi. E-İrsaliye, Acenta Performans Yönetimi,, Satın Alma Talep Yönetimi, Bütçe Yönetimi, Üretim ve Web Tabanlı Mamul Kalite Kontrol, MT940 Entegrasyonu ve e-Mutabakat, Offline POS ve Veri Al/Gönder, Guided Sales ve Ürün Öneri Motoru, Veri Ambarı, İş zekası, Nebim V3 Optik Çözümleri ve Taksitli Satış ve Perakende Sevkiyat Planlama konularında gerçekleştirilen paralel oturumlarda, katılımcılar Nebim V3 Uzmanlarından ürünler hakkında detaylı bilgi alabilirdi.

Ödüller Sahiplerini Buldu

Nebim Çözüm Ortakları Zirvesi 2019 bu yıl her yıl olduğu gibi ödül töreni ile sonlandı. 2018 yılı değerlendirilerek planlanan ve Türkiye En yüksek Ciro,  En İyi NebimExtra Performans ve En İyi Performans kategorilerinde ödüllerin verildiği törende, Nebim Çözüm Ortakları plaketlerini Nebim icra kurulu üyelerinden ve çözüm ortakları yöneticilerinden aldılar.