itelligence

Bilgi ve iletişim teknolojileri sektörü TL bazında son 6 yılda %214 büyürken, aynı dönemde itelligence Türkiye %666 büyüme gösterdi. İstihdam rakamlarına göre ise sektör %39, itelligence Türkiye %298’lik bir büyüme kaydetti.

itelligence

TÜBİSAD’ın Bilgi ve İletişim Teknolojileri Sektörü 2013 – 2018 Pazar Verileri raporuna göre; 2013’te 61 milyar TL olan BİT sektörünün pazar büyüklüğü, 2018 yıl sonu itibarıyla 131,7 milyar TL’ye ulaşarak %214 büyüdü. Aynı dönemde istihdam, 100 binden 139 bine yükselerek %39 artış gösterdi. SAP’nin Türkiye’deki en büyük iş ortağı itelligence Türkiye ise son 6 yılda ciro bazında 6, çalışan sayısı bakımından ise 3 kat büyüme kaydetti. 2013’te 36,5 milyon TL cirosal büyüklükten 2018’de 240,1 milyon TL’ye ulaşarak %666 büyüme gösteren itelligence Türkiye, 2015’te 315 çalışanını 2019 yıl sonu itibarıyla 940’a çıkararak %298 artış sağladı. SAP’nin Global | Platin İş Ortağı itelligence Türkiye, son 2 yıl içinde ülkemizde ArGe & İnovasyon ile Müşteri Deneyimi & Destek Merkezlerini kurdu. Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin dijital dönüşüm odaklı projelerini hayata geçiren şirket, 2019 yılındaki büyümesini İstanbul Ataşehir’deki merkez ofisini genişleterek destekledi.

Dijital dönüşüm odaklı projelerle hızla büyüdüklerini belirten itelligence Türkiye CEO’su Dr. Abdülbahri Danış, “SAP uygulamalarında pazar lideri olarak son 6 yılda ciro bazında 6, çalışan sayısı bakımından ise 3 kat artış elde etmenin gururunu taşıyoruz. 2019 yıl sonu itibarıyla 940 kişilik uzman ekibimizle 650’den fazla müşterimize dijital dönüşüm konusunda uçtan uca çözümler sunuyoruz. Gerçekleştirdiğimiz projelerle 2018’de cirosal büyüklüğümüz 240,1 milyon TL’ye ulaşırken, dijital dönüşümüne eşlik ettiğimiz müşterilerimizle birlikte hayata geçirdiğimiz projelerin ülkemizdeki diğer şirketlere örnek teşkil etmesinin mutluluğu içindeyiz. Bugün geldiğimiz noktada sadece proje, ciro ve çalışan sayısı bakımından değil; şirket olarak odaklandığımız IoT, Machine Learning, Robotik Süreç Otomasyonu ve Blockchain gibi yeni nesil teknolojilerle birlikte yapılandırdığımız ArGe & İnovasyon Merkezimiz ile büyümemiz tüm hızıyla sürüyor” dedi.

ArGe Merkezi ile dünyaya danışmanlık hizmeti ihraç ediyor

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın onayıyla İstanbul’da kurulan itelligence Türkiye ArGe merkezinde, SAP ve SAP dışı yazılım ve teknolojik uygulamalar geliştiriliyor. Müşteri ihtiyaçlarına uygun sektörel çözümler ve yeni ürünler oluşturularak, global uygulamaların Türkiye pazarına uyumlu hale getirilmesi için çalışılıyor. ARGE birimi, ülkemizin farklı sektörleri özelinde geliştirilen bu uygulamaları aynı zamanda dünyaya ihraç ediyor.

İnovasyon Merkezi ile iş fikirleri çözüme dönüşüyor

SAP, Google, Amazon ve Microsoft Azure gibi bulut platformlarda IoT ve Blockchain gibi yeni teknolojiler üzerine çalışarak ortaya çıkardığı iş fikirlerini ürüne dönüştürmek amacıyla kurulan itelligence Türkiye inovasyon merkezi ile SAP veya SAP dışı inovasyon kullanan tüm şirketlere herhangi bir ArGe yatırımı yapmadan iş çözümleriyle ilgili yenilikçi fikirlerini hayata geçirebileceği bir ortam sağlanıyor.

itelligence Hakkında

Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri SAP’nin Global | Platin İş Ortağı itelligence, SAP inovasyonlarının itici gücünü oluşturan yaklaşımlar üretiyor. Global yetkinliklerini ve sektörel uzmanlıklarını, yerel deneyimle birleştiren şirket, 25 ülkede 69 merkezdeki 10 binden fazla çalışanıyla dünya çapında 10 bini aşkın müşteriye hizmet veriyor. 30 yıldır güveni değere dönüştüren şirket, 2000 yılından bu yana ülkemizde de faaliyet gösteriyor. SAP uygulamalarında pazar lideri olan itelligence Türkiye, 940 kişiyi aşkın uzman ekibiyle, 650’den fazla müşterisine dijital dönüşüm konusunda uçtan uca çözümler sunuyor.