Workcube Holistic

Workcube 17 Kasım’da gerçekleştirdiği “Dijitalleşme 2.0 Workcube ile Gelecek Konferansı”nda yeni ürünü Workcube Holistic ’e eklenen yeni özellik ve fonksiyonları anlattı.

“Dijital Yeşil ve Paylaşımlı Dünyada Dijital Araçların Yapısı da Değişiyor?”

Workcube Holistic’i “Bir işletmenin girişimcilik ruhunu, araçlarını, iş ekosistemini, kurumsal gücünü, bedenini ve aklını bir araya getiren basit, yalın ve mobil bir çözüm” olarak tanıtan Workcube Kurucusu ve CTO’su Ömer Turhan, “Dünyayı şekillendiren dijital ekonomi, yeşil ekonomi ve paylaşım ekonomisi dijital bilgi sistemlerinin fonksiyonlarını ve işlevselliğini de değiştiriyor. İş dünyasında holistik olma ihtiyacı artık eskisinden çok daha fazla. Artık bu ihtiyacın cevabı ERP, CRM gibi uygulamalar değil. Tamamen holistik bir bilgi sistemi yönetimi ihtiyacı söz konusu.

Pazaryerleri, sosyal medya, kanal, müşteriler, toplum, devlet, lojistik ağlar, tedarik zinciri, makineler, sensörler hepsi bir bütün olarak ele alınmak ve ortak bir bilgi sisteminin parçası olmak zorunda. Workcube Holistic işte bu yeni dönemin aracı” dedi.

“Müşterilerimiz Dijitalleşme 1.0’ı Tamamlamıştı Şimdi Sıra Dijitalleşme 2.0’da”

Mobilizasyon, clouda geçiş gibi aşamalardan oluşan dönem dijitalleşme 1.0 olarak tanımlanıyor. Workcube Kurucusu ve CTO’su Ömer Turhan 2004’ten bu yana işletmelerin tüm birim, süreç ve ekosisteminde yaratılan yapılandırılmış veriyi uçtan uca yöneten, ekosistem ile aylaştıran,  tamamen bulut üzerinde ve mobil bir sistem sunarak müşterilerinin dijitalleşme 1.0 aşamasını tamamlamalarını sağladıklarının altını çizdi. Tüm müşterilerimiz için dijitalleşme 2.0 dönemi Workcube Holistic ile başlamıştır diyen Ömer Turhan dijitalleşme 2.0’da artık işin içine yapılandırılmamış veri, ses, sosyal medya, sanal gerçeklik, yapay zeka gibi kavramlar giriyor. Yani dışarıda oluşan ve işinizle, ürününüzle, markanızla ilgili veriyi artık bilgi sisteminizin içine alarak bu verilere göre işinizi yöneteceğiniz yeni bir döneme girdik. Workcube Holistic’in en temel yaklaşımı bu verileri Workcube’e taşımak, saklamak, anlamlandırmak ve kullanmak üzerine kurulu” dedi.

holistic

WORKCUBE HOLISTIC İLE GELEN YENİLİKLER

Metaverse Dünyası İş Yazılımlarına Geliyor. Kullanıcılar Workcube Metahuman’ları ile yazılımın içine girecek! 

Konferans’ta Workucbe VR Factory ve Workcube Meta Human uygulamaları da tanıtıldı. Workcube Kurucusu ve CTO’su metaverse dünyasının  iş yazılımları için de yeni bir katman oluşturduğunu, Workcube olarak bu çalışmalara 1 yıl önce başladıklarını, kullanıcıların kendi avatarları ile artık yazılımın kullanıcısı olmaktan çıkarak bizzat uygulamanın içine girecekleri yeni bir dünya yaratmak üzere ar-ge çalışmalarının bütün hızlıyla sürdüğünü ifade etti. Sanal gerçeklikle yaratılan fabrika, sanal ofis, sanal depo, sanal eğitim ve toplantı ortamlarının Workcube ile bütünleşik çalışacağını ifade eden Ömer Turhan “Kullanıcılar kendi avatarları ile online toplantılarda yer alacaklar, fabrikalarında gezecekler, depolarda stokları düzenleyecekler, ofise gitmeden sanal ofislerin içerisinde diğer iş arkadaşları ile sohbet edecekler, makine ve teçhizatların kullanım eğitimlerini bizzat sanal dünyada uygulamalı olarak alacaklar, gideceğimiz dünya böyle bir dünya” dedi.

Workcube Yapay Zeka Uygulaması Luna İzleyicilere Tanıtıldı

Workcube’un yapay zeka uygulamaları da(WAI) konferansta tanıtılan yenilikler arasındaydı. Yapay zeka konusunda yürütülen çalışmaların ilk ürünü olan ve ismini Workcube Catalyst Hub’ın sevilen kedisi Luna’dan alan Workcube dijital asistan Luna da konferansta izleyicilerle buluştu. Workcube Luna projesinin lideri Esma Uysal, Luna’nın kullanıcıyı Workcube ile konuşturduğunu, Workcube’un de Luna vasıtası ile kullanıcıyla sesli iletişim kurduğunu dile getirdi. Workcube yapay zeka uygulaması Luna Workcube kullanıcılarına günlük hayatlarında aradıkları bilgileri hızlı ulaştıran, günlük haftalık raporları hızla önlerine koyan, gerekli uyarılarda bulunan interaktif bir asistan olarak eğitiliyor. Luna kullanıcıyı tanıyarak sorulan sorulara kullanıcının pozisyon ve yetkileri doğrultusunda cevaplar veriyor.

Google Workspace ile Ofis Üretkenlik Uygulamaları da Workcube’un İçine Girdi  

Konfrnas’ta duyurulan yeniliklerden bir diğeri de Workcube Google Workspace entegrasyonu oldu. Workcube; Google Worskpace entegrasyonu ile IDC’nin bir işletme için ihtiyaç olarak tanımladığı 36  farklı yazılımın 33’ünün yetenek ve fonkisyonlarını tek platformda sunabiliyor. Workcube dijital arşiv, takvim, eğitim yönetimi, raporlama gibi araçların tümü Google Workspace ile entegre çalışıyor. Konferans’ta ayrıca Workcube Türkiye dağıtıcısı Katalizör A.Ş.’nin Google Workspace Türkiye Yetkili Satıcısı olduğu da duyuruldu.

Workcube Hoistic E-Ticaret Yapan İşletmeler İçin Uçtan Uca Çözüm Sunuyor

Workcube kullanıcısı işletmelerin e-ticaret faaliyetlerini ERP, CRM fonksiyonları ile tamamen bütünleşik yönetmelerine yönelik geliştirilen ürünler de Workcube Holistic ile gelen yeniliklerin en önemlileri arasında yer aldı. Ürün, stok, fiyat, satış, kampanya, lojistik, finans gibi farklı Workcube modülleri ile bütünleşik e-ticaret sitesi ve B2B siteler tasarlayıp yönetmeyi sağlayan Workcube Protein Omnichannel B2B-B2C uygulaması ile işletmelerin pazar yerlerinde yaptıkları satışları tek merkezden yönetmelerini sağlayan kataloglama uygulaması Watalogy Marketplace de konferansta en çok ilgi çeken yenilikler arasındaydı. E-ticaret’in artık ERP, CRM gibi fonksiyonlarla tamamen bütünleştiğini belirten Ömer Turhan Workcube olarak e-ticarete girecek üretim odaklı işletmeler ile tamamen online satış odaklı çalışan e-ticaret şirketlerine üretim yönetiminden online ödeme sistemlerine uçtan uca çözüm sağlıyoruz” dedi.

Sosyal Medya ve İletişim Uygulamaları ile Tam Entegre İş Yönetimi Dönemi 

Workcube Holistic versiyonunda tüm iletişim araçları da Workcube’un üzerine taşınmış durumda. Sosyal medya entegrasyonu ile sosyal medyadaki tüm kampanyalar, ileti, yorum ve kurumsal sayfa takibi ve yönetimi doğrudan Workcube içinden yapılabiliyor. CRM’de planlanan bir kampanya doğrudan sosyal medya da yayına açılırken Sendgrid entegrasyonu ile tam fonksiyonlu emaling, bulut santral üzerinden SMS gönderimi ve otomatik aramalar yapılabiliyor. Workcube Holistic ile birlikte gelen bulut santral entegrasyonu doğrudan browser üzerinde kullanıcının kurumsal arama yapmasını ve kurumsal hatta gelen çağrıları kabul etmesini sağlıyor.

Workcube Yeni Güvenlik Uygulamaları ile Tam Koruma Sağlıyor 

Workcube Holistic’in ile gelen en kritik uygulamalar arasında güvenlik uygulamaları da önemli bir yer tutuyor. Workcube’un kendisine ait WAS (Web Application Security) Uygulaması Plevne’nin de tanıtıldığı konferansta, yetkisiz ve kötü niyetli müdahale ve saldırılara karşı Workcube sistemlerinin Plevne tarafından nasıl korunduğu da izleyicilere gösterildi. Konferans’ta ayrıca Workcube’un KVKK uygulaması GDPReady nin özellikleri de izleyiciler ile paylaşıldı.

Workcube Holistic ile gelen ve sistem yöneticilerinin hayatını kolaylaştıran Adım Adım İmplementasyon, Self Upgrade, PDF Chain özellikleri, Workcube Best Practice Uygulaması WBP, DevTools geliştirim ortamının yeni yetenekleri ve veri alışverişi ve entegrasyonunu basitleştiren WEX katmanı gibi altyapısal yenilikler de konferansta izleyicilere tanıtıldı.

 

Workcube Hakkında: 2001 yılında internet bağlantılarının neredeyse yok denecek seviyedeyken %100 Web tabanlı bir çözüm olarak geliştirilmeye başlanan Workcube, 2002 yılında pazara sunuldu. Hem Web tabanlılık hem de bir şirketin tüm süreç ve operasyonlarını tamamen konsolide biçimde bir arada yönetmek üzere tasarlanması Workcube’ü Türkiye’de ve dünyada ilkler arasına soktu. Workcube ERP, CRM, HR, Proje Yönetimi, E-ticaret gibi çözümleri bir arada sunan holistik bir iş yönetim sistemidir. “Workcube’un misyonu endüstri standartlarını kullanarak işletmelerin basit veya spesifik yönetim ihtiyaçlarını karşılayacak uygulamaları geliştirerek müşterilerinin karlılığını ve rekabet gücünü arttırmaktır.” Web tabanlı uygulamalar üzerinde yoğunlaşmış yazılım ekibi, iş objektifleri ve iş mantığı, iş akışı, verimlilik gibi temel işletme konularında uzman sistem analistleri ve arayüz geliştirme konusunda creative tasarımcılardan oluşan genç bir ekibe sahiptir. Workcube uzmanları network tasarımından karmaşık uygulamaları geliştirmeye kadar geniş bir alanda hizmet verecek bilgi birikim ve deneyime sahiptir.