ERP HABER – Bursa Çimento Fabrikası A.Ş. ve Grup Şirketleri ERP Seçim Sürecini IFS ERP ile Noktalandırdı.

1966 yılında Bursa’da kurulan ve %100 halka açık bir yapı ile çalışmaya devam eden Bursa Çimento Fabrikası A.Ş., çok titiz araştırmalar ile yürüttüğü ERP seçim sürecini IFS ERP’de karar vererek noktalandırdı. İlk etapta Bursa Çimento Fabrikası A.Ş ve Bursa Beton A.Ş. bünyesinde paralel başlayacak IFS ERP projesi, Bursa Çimento A.Ş bağlı ortaklıklarından Ares Çimento İnşaat San. ve Tic. A.Ş., Tunçkül Çimento Mineral Katkılar İnş. San. ve Tic. A.Ş., Çimento İnşaat Sanayi Ticaret A.Ş. ve Bursa Çimento Sanayi Ticaret A.Ş. ile devam edecek.

2011 yılını 1 milyon 874 bin ton çimento satışı tamamlayan ve Marmara bölgesinde  %12, Türkiye genelinde %3 pazar payına sahip olan Bursa Çimento Fab. A.Ş. sürdürebilir büyümesini ERP sistemi ile bütünleştirerek tam entegre ve konsolide bir sistem kuracak. IFS ERP’nin grup bünyesinde bulunan ÇEMTAŞ’da başar ı ile kullanılması, fonksiyonel zenginliği ile birlikte özelleştirilebilir yapısının da seçimlerinde büyük rol oynadığını belirten Bursa Çimento Bilgi İşlem Müdürü Şeref Ali Öztürk seçim sürecine ve kararlarına ilişkin şunları söyledi:

“Marka değerimizi daha da yükseklere taşıyarak, karlılığımızı arttırmak hedefi doğrultusunda, ERP yazılımlarına geçiş projesi çalışmaları Ekim 2011 tarihinde başlatılmıştır. Yaklaşık 6 aylık bir zaman dilimini kapsayan karar verme sürecine Bursa Çimento Bilgi İşlem Müdürlüğü ve Bursa Beton A.Ş. Bilgi Teknolojileri Müdürlüğünün koordinasyonu eşliğinde projeden azami verimin alınabilmesi için hemen hemen tüm grup çalışanları dahil edilmişlerdir. Bünyemize en uygun ve mali açıdan avantajlı çözümün seçilebilmesi göz önüne alınarak, pazardaki birçok firmanın ERP yazılımları incelenmiştir. Seçimimize etki eden faktörlerin yanında, IFS Türkiye’nin, Türkiye Çimento ve Beton sektöründeki ilk uygulaması olması nedeniyle, başarılı bir proje ortaya çıkarabilme yönünde oluşturacağı zorunluluk seçim ölçütlerimizde önemli bir ağırlık oluşturmuştur. IFS Türkiye yönetici ve çalışanlarının, karar verme sürecimizde gösterdikleri içten, samimi, öz verili ve çalışkan tavırlarının, projenin zor ve zahmetli hayata geçirilme evresi de de devam edeceğine olan inancımı belirtiyor, projenin taraflara hayırlı olmasını diliyorum.”

Bursa Çimento IFS ERP ile  entegre bir çözüme kavuşuyor

IFS’in öncelikle Pazarlama, Satış, Satınalma, Muhasebe ve Finans, İnsan Kaynakları, Bordro ve Üretim Yönetimi bileşenlerinin kurulacağı fabrikada; Bakım Yönetimi, Kurumsal Varlık Yönetimi, Kalite Yönetimi gibi tüm süreçleri kapsayan, İş Zekası ve Müşteri İlişkileri Yönetimi ile desteklenen tam entegre bir sistem kurulacak. Bursa Çimento ERP projesine yönelik bilgi veren IFS Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Göksel Sanbay, Bursa’nın değerli şirketlerinden olan Bursa Çimento Fabrikası gibi bir grupla çalışıyor olmaktan dolayı duyduğu onuru dile getirdi. Sanbay şunları söyledi. “Titizlikle sürdürülen seçim sürecinde ürünümüz gücü ve ekibimizin deneyimi ile başarılı olduk. Bursa’daki müşterilerimiz arasına Bursa Çimento ve grup bünyesindeki firmaları eklemek bizim için gurur verici. Yaptıkları titiz ve dikkat çekici çalışmadan dolayı Bursa

Çimento Bilgi İşlem Müdürlüğü ve Bursa Beton A.Ş. Bilgi Teknolojileri Müdürlüğü tüm yönetici ve çalışanlarına teşekkürü bir borç biliriz.”

Bursa Çimento’nun da içinde bulunduğu grup bünyesinde bulunan, ark ocaklı vasıflı çelik üreticisi ÇEMTAŞ’da da 1995 yılından bu yana IFS ERP çözümlerini kullanılıyor.  IFS Bursa’daki birçok önemli firma tarafından da kullanılmaya devam ediyor. Bu firmalar arasında Durmazlar Makine, Maysan Mando, Feka, Pakkens, SKT, Durfoam, Şafak Makine, Aunde Teknik, MSK Çelik Dövme ve Yeşilova Grubu’na ait Canel otomotiv, Cansan, Can Alüminyum sayılabilir.